Red Bull X-Fighters 2012: inauguracja w Dubaju

Najlepsi światowi riderzy w największych zawodach FMX - Freestyle Motocross! Widowiskowe ewolucje na Jumeirah Beach w Dubaju! Tak zapowiada się inauguracja zawodów Red Bull X-Fighters! Start już 13 kwietnia.

Dołącz do nas na Facebooku

Na progu sześcioodcinkowej światowej serii 2012 faworytem jest Hiszpan Dany Torres. Będzie on jednak musiał się zmierzyć z 11 najlepszymi na świecie riderami FMX, którzy w tym sezonie będą zaciekle walczyć o wygraną. Zarówno Andre Villa z Norwegii jak i Josh Sheehan z Australii, którzy w 2011 roku pokazali, że stać ich na wiele, wierzą, że w tym roku korona Mistrza Red Bull X-Fighters powędruje właśnie w ich ręce.

Dany TorresDany Torres Fot.: Red Bull

Villa miał spore szanse na wygraną w 2011 roku, ale poważna kontuzja pod koniec sezonu wykluczyła go z rywalizacji na dwóch ostatnich przystankach, podczas gdy Sheehan, który pojawił się dosłownie znikąd, pokrzyżował plany faworytów, wygrywając finał sezonu w Sydney. W tegorocznej inauguracyjnej rywalizacji zabranie jednak Nate Adamsa.

Andre VillaAndre Villa Fot.: Red Bull

Amerykanin, który triumfował w latach 2009 i 2010, a w zeszłym roku uplasował się tuż za Torresem, wciąż zmaga się z kontuzją barku. Australijczyk Blake Williams, który w 2011 roku zaliczył kilka znakomitych występów, w tym roku zamierza walczyć o miejsce na podium. Do kolejnych zawodników, którzy wracają do rywalizacji po uporaniu się z kontuzjami, należą Levi Sherwood z Nowej Zelandii oraz Szwajcar Matt Rebeaud, Mistrz z 2008 roku. W nadchodzącym sezonie zapowiada się ostra rywalizacja!

Dany TorresDany Torres Fot.: Red Bull

Na torze przygotowanym na plaży pomiędzy migoczącymi światłami Dubaju, a turkusowymi wodami Zatoki Perskiej zawodnicy będą wzbijać się na swych motocyklach na wysokość 15 metrów i pokonywać w powietrzu dystanse dochodzące do 30 metrów. Zeszłoroczne zawody w Dubaju cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i nadały ton reszcie sezonu. Torres zaliczył spektakularne zwycięstwo, pokonując w finale Villę, podczas gdy Adams uplasował się na trzeciej pozycji.

Zobacz relację z ubiegłorocznych zmagań X-Fightersów!

Z Dubaju seria Red Bull X-Fighters przeniesie się do Glen Helen w Kalifornii (12 maja), a miesiąc później (16 czerwca) zawita do tureckiego Stambułu. Następnie odbędą się eventy w Madrycie i Monachium, odpowiednio w lipcu i sierpniu, a wielki finał ponownie rozegra się w Sydney.

RED BULL X-FIGHTERS 2012:

. Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie) - 13 kwietnia . Glen Helen (USA) - 12 maja . Stambuł (Turcja) - 16 czerwca . Madryt (Hiszpania) - 20 lipca . Monachium (Niemcy) - 11 sierpnia . Sydney (Australia) - 6 października

Zobacz kulisy zeszłorocznych zawodów Red Bull X-Fighters w Poznaniu!