2. Wyścig Mydelniczek: odlotowe pojazdy na starcie

Fantazyjne pojazdy własnej konstrukcji, maszyny napędzane siłą ludzkich mięśni, oryginalne przejazdy. To właśnie Wyścig Mydelniczek Red Bull, impreza, w której kreatywność liczy się bardziej niż szybkość! Zgłoszenia ruszyły już 2 kwietnia!

Dołącz do nas na Facebooku

Wszystko zaczęło się od mydła

- Wszystko zaczęło się dawno, dawno temu w Belgii, w czasach kiedy mydło sprzedawano w naprawdę dużych, drewnianych skrzynkach. Skrzynie były solidnie wykonane i świetnie nadawały się na pojazd. Wystarczyło przyczepić kółka, znaleźć stromą górkę (z tym akurat w płaskiej jak stół Belgii, bywał problem) i zjeżdżać z wielkim impetem.

W 2000 roku Red Bull odświeżył dawną zabawę belgijskich dzieci. Dodał iskrę kreatywności w budowie maszyn oraz konstrukcji toru i tak powstał znany na całym świecie Wyścig Mydelniczek Red Bull. Dzień Wyścigu jest w każdym mieście świata świętem kreatywności konstruktorów i dniem wspaniałej zabawy dla entuzjastów sportowej rywalizacji z przymrużeniem oka.

Wyścig Mydelniczek w rożnych stronach świataWyścig Mydelniczek w rożnych stronach świata Fot.: Red Bull

Dziś Wyścig Mydelniczek Red Bull jest urzeczywistnieniem marzenia ludzkości o poruszaniu się pojazdami niepowtarzalnymi, ekologicznymi i szybkimi. Mydelniczki są pojazdami własnej konstrukcji, których napędem są wyłącznie mięśnie ludzkie (im szybciej biegasz, tym lepiej) i siła grawitacji (im bardziej stroma górka, tym większa frajda). Oczywistością jest powiedzieć, że w Wyścigu zwycięża najszybsza drużyna. Jednak w przypadku redbullowych Mydelniczek równie ważna jest kreatywność konstrukcji i oryginalny przejazd, którymi zachwyci się zgromadzona publiczność - informuje Red Bull.

Zbierz zespół, stwórz projekt, ścigaj się

By wziąć udział w wyścigu, zbierz czteroosobowy zespół konstruktorów i kierowców i zarejestruj na oficjalnej stronie imprezy. Zgłoszenia można przesyłać do 31 maja.

Kolejny krok to wymyślenie swojego pojazdu. Szkice i opisy Mydelniczek można zgłaszać najpóźniej do 15 czerwca. Następnie jury wybierze najlepsze projekty. Werdykt poznamy 22 czerwca.

Wyścig Mydelniczek w rożnych stronach świataWyścig Mydelniczek w rożnych stronach świata Fot.: Red Bull

Jeśli się zakwalifikujesz, możesz od razu przystąpić do budowy maszyny. Jeśli nie, nic straconego. Masz jeszcze szansę w głosowaniu internetowym. Gdy Twój projekt zbierze dużą liczbę kliknięć, będziesz mógł rozpocząć budowę swojego pojazdu. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone około 11 lipca.

Decydujące starcie wszystkich uczestników i ich maszyn nastąpi 23 września na ul. Agrykola przy warszawskich Łazienkach.

Idealna Mydelniczka

Jak powinien wyglądać wehikuł, który wystartuje w Wyścigu Mydelniczek? Przede wszystkim liczy się kreatywność! Popuść wodze fantazji i skonstruuj oryginalne cudo! Im bardziej odlotowy pojazd, tym lepiej! Pamiętaj, że Twoja maszyna musi być samobieżna. Napędzana wyłącznie siłą mięśni i grawitacji.

Gabarytowo Twój pojazd powinien mieć maksymalnie 1,80 m szerokości, 2,40 m wysokości, krótszy niż 6 m, a jego zawieszenie powinno być na wysokości minimum 20 cm od podłoża.

Wyścig Mydelniczek w rożnych stronach świataWyścig Mydelniczek w rożnych stronach świata Fot.: Red Bull

Oczywiście nie można zapomnieć o bezpieczeństwie. Szklane elementy, ostre krawędzie są niedopuszczalne. Sprawne hamulce i kierownica, która działa zgodnie z wolą kierowcy - niezbędne!

Lubisz sportową rywalizację z przymrużeniem oka, masz głowę pełną pomysłów! Zgłoś się do Wyścigu Mydelniczek! Jeśli Twój pokaz zrobi wrażenie na jury, pojazd osiągnie świetny czas, a do tego zachwyci publiczność - masz szansę stanąć na podium!

Więcej informacji o Wyścigu Mydelniczek znajdziesz TUTAJ!