Red Bull Crashed Ice: Adam Horst pokonuje gwiazdy ice cross

Adam Horst odniósł najbardziej zaskakujące zwycięstwo w historii Mistrzostw Świata Red Bull Crashed Ice. Kanadyjczyk pokonał faworytów tej rywalizacji - Arttu Pihlainena z Finlandii oraz Kylego i Scotta Croxallów z Kanady i odniósł sukces na najtrudniejszym torze zawodów. Mistrzostwa odbyły się między 17 a 18 lutego w szwedzkim mieście Are.

Dołącz do nas na Facebooku

Upadki rywali. Horst triumfuje

Broniący tytułu mistrza Arttu Pihlainen z zawrotną prędkością zmierzał po zwycięstwo w dół stromego i pełnego przeszkód toru ice cross downhillowego w szwedzkim kurorcie zimowym Are. Niestety pod koniec wyścigu wywrócił się na lodzie i został wyprzedzony przez żądnego sukcesu Adama Horsta.

Nadzieje na pierwsze zwycięstwo Scotta Croxalla rozwiał poważny upadek na początku finału, przez co zawodnik uplasował się na trzecim miejscu podium.

Horst, 26-letni strażak, nigdy nie zajął pozycji wyższej niż piąta, a w kwalifikacjach był dopiero 20. Jednak udało mu się przebrnąć przez pięć pierwszych rund i pomimo zaciętej rywalizacji z Croxallem i Pihlainenem, siedział Finowi na ogonie i tuż przed metą zdołał go wyprzedzić.

Koniec zwycięskiej passy

Kyle Croxall miał nadzieję, że w Are zapewni sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, jednak w ćwierćfinałowym wyścigu zderzył się z innymi zawodnikami, a następnie przewrócił na zakręcie, co wiele go kosztowało. Upadek ten zakończył jego zwycięską passę; wygrał dwa pierwsze wyścigi i siedem razy pod rząd zajął miejsce na podium. - Uderzono we mnie od tyłu i to wystarczyło - powiedział.

Po minionej rywalizacji przewaga Kanadyjczyka Kyle'a Croxalla nad Arttu Pihlainenem w klasyfikacji generalnej skurczyła się do 240 punktów. Polski zawodnik Jakub Owczarek zajmuje obecnie 51 miejsce w rankingu Mistrzostw.

Wyniki zawodów

1. Adam Horst (CAN) 2. Arttu Pihlainen (FIN) 3. Scott Croxall (CAN) 4. Jim de Paoli (SUI) 5. Kim Muller (SUI) 6. Tigh Isaac (USA) 7. Miikka Jouhkinmainen (FIN) 8. Lukas Kolc (CZE) 9. Kilian Braun (SUI) 10. Michael Urban (CZE)

Klasyfikacja generalna Mistrzostwa Świata

1. Kyle Croxall 2200 pkt 2. Pihlainen 1960 pkt 3. Scott Croxall 1700 pkt 4. Adam Horst 1690 pkt 5. Fabian Mels 1274 pkt

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.