Red Bull Zjazd na Krechę: druga sesja kwalifikacyjna rozstrzygnięta

241 zawodników, rywalizacja, prędkość, walka o awans do finału narciarsko-snowboardowego zjazdu! To właśnie druga sesja eliminacyjna do zawodów Red Bull Zjazd na Krechę, która odbyła się 19 lutego w Szczyrku! Zwycięzcy dołączą do najlepszych zawodników wybranych w Krynicy-Zdroju i już 26 lutego zmierzą się w Wielkim Finale w Tatrzańskiej Łomnicy.

Dołącz do nas na Facebooku

Zasypany śniegiem Szczyrk stworzył idealne warunki do rozegrania rywalizacji kwalifikacyjnej. Trasa przygotowana na stoku Juliany była wymagająca, jednak uczestnicy byli doskonale przygotowani do zmierzenia się z jej trudnościami.

- Po przejazdach narciarzy jechało się znacznie trudniej - powiedział Dawid Łobos, uczestnik snowboardowej rywalizacji wśród mężczyzn. Rzeczywiście wśród narciarzy bitwa o najlepszy czas niejednokrotnie rozstrzygała się na ostatniej prostej. Ostatecznie najlepszym narciarzem w Szczyrku został Jakub Stryjewski z Bielska-Białej.

Zobacz eliminacje w Szczyrku!

Wśród zwycięzców kwalifikacji w Beskidach znalazło się wiele osób biorących udział w poprzednich edycjach. Najlepszą narciarką na Julianach została Karolina Klimek z Zakopanego, która rok temu zwyciężyła w Tatrzańskiej Łomnicy.

Na podium pojawiła się także Zuzanna Smykała, triumfatorka z 2011 roku w kategorii snowboard kobiet. Tym razem reprezentantka Chorzowa uległa Izabeli Latacz z Wolbromia.

Wśród snowboardzistów najlepszy był Rafał Plaza. Tuż za nim do mety dojechał Jakub Honcz, który jako jedyny wystartował na miękkich wiązaniach, stając się jedynym reprezentantem freestylu "na pudle".

- Juliany to mój stok - powiedział Jakub Honcz po rozdaniu nagród. - Startując w tym miejscu byłem pewny zwycięstwa - mówił snowboardzista.

Ostatni etap kwalifikacji rozegrany zostanie na dzień przed wyścigiem finałowym - 25 lutego na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. 300 najlepszych zawodników, wyłonionych w sesjach kwalifikacyjnych, w niedzielny poranek - 26 lutego stanie na linii startu w Tatrzańskiej Łomnicy.

Zobacz eliminacje w Krynicy!

Ostatnie eliminacje Red Bull Zjazd na Krechę

Sobota, 25 lutego, Polana Szymoszkowa, Zakopane

Rejestracja zawodników w godz. 12.00-16.30

Potwierdzenia zgłoszeń internetowych w godz. 12.00-14.00

Start zawodów o godzinie 18.30

Finał Red Bull Zjazd na Krechę

Niedziela, 26 lutego, Tatrzańska Łomnica, Słowacja

Start zawodów o godzinie 08.30 O zawodach

Zawody Red Bull Zjazd na Krechę są przeznaczone dla wszystkich powyżej 16 lat, umiejących jeździć na nartach lub desce i czujących się na siłach, by pokonać wymagającą trasę. W ramach zawodów, zostaną nagrodzeni: zwycięzca zjazdu finałowego w klasyfikacji generalnej (bez względu na kategorię i płeć) oraz zawodnicy, którzy osiągną najlepszy wynik w czterech kategoriach: najlepszy narciarz, najlepsza narciarka, najlepszy snowboardzista, najlepsza snowboardzistka.

Szczegółowe informacje znajdziesz na oficjalnej stronie zawodów.