Polish Freeride Open: wyścig w rejonie najwyższej austriackiej góry

Najlepsi freeriderzy, jazda w puchu poza trasą, ekstremalny wyścig w rejonie Grossglockner, najwyższego szczytu Austrii. Tak zapowiadają się zawody Polish Freeride Open, które odbędą się między 8 a 11 marca w miejscowości Heiligenblut.

Dołącz do nas na Facebooku

Polish Freeride Open to zawody skierowane do miłośników jazdy poza trasami na nartach i snowboardzie. Biorą w nich udział doświadczeni zawodnicy, amatorzy, czołowi polscy freestyle'owcy i alpejczycy. Dla wszystkich, wizyta w Heiligenblut jest okazją do wspólnej jazdy, wymiany doświadczeń z sezonu i świetnej zabawy.

Już teraz do startu zgłosiło się 130 osób! Liczba uczestników z pewnością wzrośnie, gdyż rejestracja potrwa do 1 marca. Zgłoszenia wysyłać można na oficjalnej stronie imprezy.

Zobacz jak było w zeszłym roku!

Zawodnicy wystartują w jednej z 4 kategorii: men ski, men snowboard, women ski, women snowboard. Każdy z nich będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności w czasie kwalifikacji w piątek 9 marca. Najlepsi awansują do finału, który rozegrany zostanie w sobotę 10 marca. Freeriderzy ścigać się będą z 2540 m szczytu Kropfscharte do Fallbichl na wysokosci 2200 m.

- Z przyjemnością wracamy w tym roku do Heiligenblut, które okazało się doskonałym miejscem na organizację imprezy freeride'owej. Nieoceniona pomoc ze strony ośrodka, a także bardzo duża liczba pozytywnych komentarzy uczestników zachęciła nas by w tym roku rozbudować trochę imprezę. Dodajemy jeden dzień eliminacji, który pozwoli wyłonić nam grupę finalistów. Spodziewamy się także większej liczby zawodników z Europy co z pewnością sprawi, że rywalizacja o najwyższe miejsca będzie jeszcze bardziej emocjonująca - mówi Andrzej Lesiewski, organizator imprezy.

Podobnie jak w czasie pierwszej edycji na uczestników czekają specjalne pakiety noclegowe z 3-dniowym skipassem. Warto zainteresować się tą kwestią już teraz gdyż liczba miejsc w ofercie specjalnej jest ograniczona.

Freeride'owe wyścig, białe szaleństwo w rejonie najwyższego szczytu Austrii, świetna zabawa w gronie najlepszych freestyle'owców! To właśnie Polish Freeride Open.

Szczegółowe informacje można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy.