Zakopane: najlepsi freeskiingowcy powalczą o tytuł mistrza Polski

Najbardziej widowiskowa impreza zimowa tego sezonu rozpocznie się już w najbliższy piątek w Zakopanem. Na wielkiej skoczni przygotowywanej specjalnie na Polish Freeskiing Open 2012 zobaczyć będzie można niezwykłe freestyle'owe ewolucje narciarzy z całej Europy. Rozegrane tez zostaną Mistrzostwa Polski we Freeskiingu.

Dołącz do nas na Facebooku

W Zakopanem trwają przygotowania do imprezy, która już czwarty rok z rzędu przyciągnie do zimowej stolicy Polski narciarzy z kilkunastu europejskich krajów. W 27 i 28 stycznia na stoku Harenda odbędzie się The North Face Polish Freeskiing Open 2012 powered by Fiat - 9. edycja największej i najważniejszej imprezy freeskiingowej w Europie Środkowo - Wschodniej.

Jak mówi organizator zawodów Andrzej Lesiewski, na budowanej specjalnie na tę okazję skoczni zawodnicy będą mogli zaprezentować najbardziej widowiskowe i trudne technicznie triki. - Dzięki doskonałym warunkom panującym w Zakopanem od początku tego roku, szykujemy konstrukcję, która pozwoli startującym na skoki na odległość ok. 25 metrów. Spodziewamy się trików na najwyższym światowym poziomie - twierdzi Lesiewski.

Do startu w zawodach zgłosili się już reprezentanci 12 krajów. Rywalizować oni będą nie tylko o nagrody w gotówce o wartości 22 tys. zł, tablety Sony oraz narty Armada Skis, ale także o punkty w międzynarodowym rankingu AFP World Tour.

Po raz czwarty w ramach imprezy zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski PZN we Freeskiingu. Wśród startujących nie zabraknie oczywiście trzykrotnego zdobywcy tytułu Szczepana Karpiela-Bułecki.

27 i 28 stycznia na publiczność czeka także dużo dobrej muzyki i specjalna strefa chill out .

Więcej informacji i program na oficjalnej stronie imprezy!