Energa Yacht Racing zdobywa brąz mistrzostw Europy w St. Petersburgu

Przemysław Tarnacki wraz z załogą Energa Yacht Racing wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy w zakończonych właśnie regatach Sails of White Nights w St. Petersburgu.

Spektakularne regaty Sails of White Nights od czwartku rozgrywane były w samy centrum St. Petersburga w tle zabytkowego Ermitaża, Newskiego Prospektu czy Twierdzy Pietropawłowskiej na rzece Newa. Oprócz załogi Tarnackiego na starcie pojawiło się 9 załóg z Rosji, Szwecji, Włoch, Francji, Niemiec i Finlandii.

Energa Yacht Racing zakończyła rundę "każdy z każdym", tzw. Round Robin z kompletem zwycięstw, dzięki czemu awansowała bezpośrednio do półfinałów. Tam niestety polska załoga przegrała z wybitnie żeglującym Francuzem Pierre Quirog.

Wygraną walkę o 3. miejsce Przemysław Tarnacki stoczył z włoską załogą Valerio Galati.

- Jestem bardzo zadowolony z brązowego medalu. Miejsce na podium mistrzostw Europy wcale nie było dziś takie oczywiste. W półfinale nie daliśmy rady świetnie żeglującym Francuzom, którym najwyraźniej pasował porywisty wiatr i nierówny prąd na rzece. Z kolei podczas wyścigów o 3. miejsce zostaliśmy kilkukrotnie ukarani, ale na szczęście udało nam się wywrzeć presję na przeciwniku i on również otrzymał kary. Ostatecznie, po dniu pełnym wrażeń, to my dwukrotnie przekroczyliśmy metę przed włoską załogą i upragniony medal jest nasz - powiedział Przemysław Tarnacki po zakończeniu regat.

W finałowej rozgrywce Wladimir Lipavski (Rosja) pokonał Francuza Pierre Quirog i to on został mistrzem Europy EUROSAF w Match Racingu 2015.

Załoga Energa Yacht Racing startowała w składzie: Przemysław Tarnacki (sternik), Filip Pietrzak (trymer grota), Przemysław Płóciennik (trymer żagli przednich).