Australijczycy wygrali w Szczecinie, teraz zawalczą w Energa Sopot Match Race

W zakończonych właśnie regatach Szczecin Match Race Australijczyk Matthew Jerwood z załogą Redline Racing wywalczył kwalifikację do Mistrzostw Świata Energa Sopot Match Race, które odbędą się pod koniec lipca przy sopockim molo.

Za Jerwood'em na podium stanęła polska załoga Rafała Sawickiego, następni byli Nowozelandczycy z teamu Reuben'a Corbett'a. Kolejna polska załoga Przemysława Tarnackiego zakończyła zawody z czwartą lokatą.

W zmaganiach na wodach jeziora Dąbie w Szczecinie, które trwały od piątku, brało udział 11 czołowych załóg match racingowych z całego świata. Walczyły one o kwalifikację do regat Energa Sopot Match Race, a także o cenne punkty Pucharu Świata ISAF.

- Wciąż nie mogę uwierzyć, że wygraliśmy Szczecin Match Race i zadebiutujemy w polskim przystanku World Match Racing Tour. Już w zeszłym roku walczyliśmy o kwalifikację do Sopotu, niestety wtedy wygrana w Kamieniu Pomorskim była dla nas nieosiągalna. Nawet dziś nie wyobrażałem sobie, że pokonam takie nazwiska jak Reuben Corbett czy Przemysław Tarnacki i zgarnę bilet do Sopotu. Jestem niezmiernie szczęśliwy - powiedział nie kryjąc wzruszenia swoim sukcesem Jerwood.

- Cieszę się, że zaproszenie do Energa Sopot Match Race mogłam wręczyć właśnie tej młodej załodze z antypodów. Matt Jerwood przeszedł w Szczecinie długą, wyboistą drogę do zwycięstwa, z kolizjami i karami od sędziów włącznie. Zarówno on jak i jego załoganci pokazali, że mimo młodego wieku są dojrzałym zespołem, który uporczywie dąży do swojego celu. Jeszcze raz gratuluję im zwycięstwa i czekam na nich z niecierpliwością w Sopocie - powiedziała Magda Makowska - dyrektor Energa Sopot Match Race po wręczeniu oficjalnego zaproszenia podczas ceremonii zakończenia regat w Szczecinie.

Matthew Jerwood dołącza tym samym do grona 10 znakomitych zawodników takich jak: jak pięciokrotny Mistrz Świata Ian Williams, czy żeglujący obecnie w Volvo Ocean Race Nicolai Sehested, których będzie można zobaczyć w Polsce podczas zmagań Energa Sopot Match Race już na przełomie lipca i sierpnia. Ostatnie, dwunaste zaproszenie otrzyma zwycięzca drugich kwalifikacji, które odbędą się w dniach 17-19 lipca w Dziwnowie.

Oficjalne wyniki Szczecin Match Race 2015:

1. Matthew Jerwood (AUS) 2. Rafał Sawicki (POL) 3. Reuben Corbett (NZL) 4. Przemysław Tarnacki (POL) 5. Philip Bendon (IRL) 6. Marek Stańczyk (POL) 7. Mark Lees (GBR) 8. Lucas Lier (DEN) 9. Łukasz Wosiński (POL) 10. Patryk Zbroja (POL) 11. Piotr Harasimowicz (POL)