Mistrzostwa Polski klas olimpijskich w Górkach Zachodnich

Najlepsi żeglarze na starcie, dziesięć wyścigów do rozegrania, zacięta rywalizacja w sześciu klasach olimpijskich. Tak zapowiadają się Mistrzostwa Polski klas Olimpijskich. Regaty odbędą się między 26 a 30 września w Górkach Zachodnich.

Mistrzostwa Polski klas olimpijskich. Dopinguj żeglarzy na Facebooku

- Gwiazdami regat mają być brązowi medaliści tegorocznych igrzysk olimpijskich: Zofia Noceti-Klepacka i Przemysław Miarczyński, którzy zaprezentują się w swojej koronnej konkurencji, na desce typu RS:X. Nie zabraknie również innego naszego utytułowanego przedstawiciela windsurfingu - mistrza świata z 2010 roku, Piotra Myszki.

Rywalizacja rozegrana zostanie w następujących specjalnościach: RS:X oraz 470 dla kobiet i mężczyzn, Laser Radial kobiety oraz Laser, Finn i 49er mężczyźni. Inauguracyjnym dniem regatowym będzie 27 września. Każdego dnia starty do wyścigów planowane są o godzinie 11.00. W każdej klasie ma odbyć się 10 wyścigów, w tym medalowy, a skiffy 49er zaprezentują się w 14 biegach. Uroczysta ceremonia zakończenia regat przewidziana jest na 30 września - informuje Jerzy Mieńkowski z Polskiego Związku Żeglarskiego.

Więcej informacji o mistrzostwach można znaleźć na oficjalnej stronie organizatora.