The North Face Base Camp Duffel, czyli krótka historia kultowej torby

Czym dla marki Hermes jest Birkin Bag, a dla Chanel model 2.55, tym dla The North Face jest Base Camp Duffel. Torba ta, od momentu jej wprowadzenia na rynek w 1978 roku, jest symbolem i ucieleśnieniem motto marki: never stop exploring!

Dołącz do nas na Facebooku

Base Camp Duffel, początkowo znany pod nazwą Soft Luggage Duffel, wykonany był z wodoodpornego, laminowanego poliestru, wzmacnianego 8-centymetrowym pasem oraz dodatkowymi, skórzanymi pasami ściskającymi. Sześć nazw, kilka zmian projektu i materiału i tak oto, w 1996 roku, powstała torba, którą od lat na swoje wyprawy biorą wybitni podróżnicy.  

Torbę Base Camp Duffel na wyprawy zabrali ze sobą m.in uczestnicy The Aksu Expedition w 1995 roku, Conrad Anker, czy też Simoe Moro i Denis Urubko, którzy dokonali pierwszego zimowego wejścia na Makalu w 2009 roku i pierwszego zimowego wejściea na Gasherbrum II w Pakistanie w lutym 2011 roku.

Obecnie Base Camp Duffel wykonany jest z najwyższej jakości laminatu TPE. Torba posiada cztery paski kompresyjne, dwie taśmy na ramię oraz specjalnie zabezpieczony zamek. Dzięki jest nie tylko odporna na uszkodzenia, ale również wygodna w użytkowaniu.

W kolekcji wiosennej The North Face znalazł się nowy produkt z serii Base Camp Duffel - Waterproof Duffel. Wykonany z podwójnego nylonu typu ripstop, powlekany podwójną powłoką PU z wodoszczelnymi suwakami TIZIP WaterSeal, doskonale chroni zawartość przed wodą. Jak zapewnia producent, torba ta sprawdzi się w czasie różnych wypraw: od wymagających, długich ekspedycji, po weekendowe wypady pod namiot czy na łódkę. Base Camp Duffel

XS (25 l): 329 pln S (42 l): 345 pln M (72 l): 369 pln L (90 l): 399 pln XL (155 l): 499 pln

Waterproof Duffel

M (40 l): 799 pln L (70 l): 899 pln