Karolina Winkowska robi karierę na świecie. Będzie promować Egipt. "To jeden z najlepszych przystanków w całym sezonie"

W Polsce to sport wciąż mało popularny, ale na świecie cieszy się sporym zainteresowaniem. Świadczy o tym najlepiej Egipt, którego twarzą turystyki i sportu została Karolina Winkowska - największy talent polskiego kitesurfingu. - Z przyjemnością powitamy cię u nas - mówił egipski minister turystyki na specjalnej konferencji w Kairze.

Winkowska to największy talent polskiego kitesurfingu. W 2012 roku zdobyła Mistrzostwo Świata, w 2013 roku zajęła w ogólnej klasyfikacji drugie miejsce.

Winkowska jest rozpoznawalna wszędzie tam, gdzie sporty wodne cieszą się dużym zainteresowaniem. Jednym z takich miejsc jest Egipt, który postanowił wykorzystać popularność polskiej sportsmenki. 24-letnia gwiazda została właśnie ambasadorką sportu i turystyki Egiptu na 2014 rok.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że Karolina zgodziła się zostać ambasadorką egipskiego sportu i turystyki. Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie przez najbliższy rok owocna. Wierzę, że dobry występ na zawodach w Egipcie, który jest przecież rajem dla kitesurferów przyczyni się do ponownego zdobycia mistrzostwa - mówił na specjalnej konferencji Hisham Zaazou, minister turystyki w egipskim rządzie.

Nie ukrywał, że twarz Winkowskiej ma przyciągnąć młodych sportowców z całego świata, którzy przekonają się, że Egipt, którego wizerunek po ostatnich wydarzeniach mocno ucierpiał, to znowu bezpieczny i przyjazny dla turystów kraj.

"Warunki są tu doskonałe"

A co o nowej funkcji mówi sama zainteresowana?

- Warunki są tu doskonałe, byłam tu pierwszy raz jako czternastolatka i trudno mi policzyć ile razy od tamtego czasu odwiedziłam Egipt. To jeden z najlepszych przystanków na World Tour - mówi dla off.sport.pl Winkowska.

Dodaje, że już nie może doczekać się rywalizacji w kolejnych zawodach w El-Gounha (wschód Egiptu), a promowanie kraju o tak bogatej kulturze to dla niej zaszczyt.

Karolina Winkowska zaczynała przygodę ze sportami wodnymi już jako dziecko.

- Zaczęłam przygodę z kitesurfingiem, ponieważ cała moja rodzina jest uzależniona od sportów wodnych - czytamy na jej stronie.

Do tej pory zdobyła mistrzostwo i wicemistrzostwo świata, stanęła także pięć razy na najniższym stopniu podium. Natomiast w Polsce zdobyła już wszystko. Była mistrzynią Polski oraz zwyciężyła pięć razy w Ford Kite Cup.