World Snowboard Tour i światowe gwiazdy muzyki w Polsce

Nowa gwiazda w line upie i pierwsi zaproszeni zawodnicy. Zobacz co będzie się działo 1 marca w Bielsku Białej!

Burn In Snow Heyah to jedyna w swoim rodzaju impreza łącząca festiwal muzyczny z największymi polskimi zawodami snowboardowymi i narciarskimi.

W tym roku na miłośników dobrych brzmień czekają koncerty na małej scenie zlokalizowanej obok skoczni i występy w Hali Widowiskowej położonej nieopodal stoku Dębowiec.

Najgorętszym wydarzeniem części muzycznej wieczoru będzie bez wątpienia występ duetu prawdziwych legend hip hopu Method Mana i Redmana.

Nie mniej emocji wzbudza także informacja, że w Bielsku Białej pojawi się A$AP Ferg, jeden z założycieli kolektywu A$AP Mob, który wymieniany jest wśród najciekawszych wykonawców minionego roku.

Dla kilku tysięcy osób zagrają też Sokół i Marysia Starosta, których najnowszy album "Czarna biała magia" osiągnął status złotej płyty w dniu premiery!

Więcej o...

A$AP Ferg jest, obok A$AP Rocky'ego, jednym z założycieli i filarów A$AP Mob przez wielu uważanego za jeden z najbardziej niezwykłych kolektywów ostatnich lat. Karierę w A$AP Mob zaczynał jako projektant odzieży, ale szybko okazało się, że ma również wiele do zaoferowania za mikrofonem. Przełomem dla Ferga był sukces utworu "Work", który w 2012 r. znalazł się na mikstejpie "Lords Never Worry", prezentującym dokonania całej grupy. Równie wielką popularnością cieszył się remix "Work", w którym gościnnie pojawili się Trinidad James, French Montana i Schoolboy Q. Wydana w 2013 r. debiutancka płyta A$AP Ferga "Trap Lord" udowodniła, że papież ulicy nie jest tylko cieniem lidera grupy. Ferg ujął słuchaczy nie tylko doskonale zarapowanymi kawałkami, ale też ciekawie wyśpiewanymi kwestiami, przywołującego echa melodyjnego stylu Bone Thugz N Harmony. Niebawem przekonamy się, czy jest równie dobry na żywo jak i na debiutanckiej płycie.

Znane są również nazwiska pierwszych zaproszonych zawodników, którzy rywalizowali będą w rozgrywanych w ramach Burn In Snow Heyah 2014 zawodach snowboardowych o statusie 4 gwiazdek cyklu World Snowboard Tour.

Na skoczni pojawią się m.in. Mathias Weissenbacher i Aljosa Krivec, którzy mimo młodego wieku wyrobili sobie pewną pozycję w europejskiej czołówce. Nie zabraknie oczywiście najlepszych Polaków, a wśród nich zwycięzcy zeszłorocznej edycji Piotra Janosza, czy reprezentanta Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi Michała Ligockiego.

"Nie ma drugiej takiej imprezy jak Burn In Snow Heyah. Atmosfera w czasie zeszłorocznego nocnego finału, w czasie którego kilka tysięcy osób dopingowało zawodników, była po prostu niesamowita. Myślę, że w tym sezonie będzie jeszcze lepiej!" - zapowiada Ligocki.

Więcej o...

World Snowboard Tour - Burn In Snow Heyah to najważniejsze polskie zawody snowboardowe, należące do najwyższych rangą imprez międzynarodowego World Snowboard Tour (puchar świata organizacji TTR Pro Snowboarding). Punkty zdobyte przez zawodników startujących w marcu w Bielsku Białej, będą wraz z wynikami z całego sezonu decydowały o ich pozycji w globalnym rankingu. Na jego podstawie przyznane zostaną tytuły mistrzowskie w konkurencjach slopestyle, halfpipe i big air. Mathias Weissenbacher w wieku zaledwie 21 lat wymieniany jest wśród najlepszych snowboardzistów w Europie. Ten niezwykle uzdolniony zawodnik może pochwalić się szerokim wachlarzem tricków, które zapewniły mu miejsce w reprezentacji Austrii na Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Wśród jego największych osiągnięć warto wymienić przede wszystkim 4. miejsce na zawodach Air&Style w Pekinie. Aktualnie zajmuje 11. miejsce w rankingu generalnym konkurencji big air World Snowboard Tour. Aljosa Krivec - o tym 21 - letnim snowboardziście ze słoweńskiego Mariboru głośno zrobiło się w 2011 roku, kiedy został zaproszony do udziału w Air & Style Rookie Challenge. Jest niezwykle wszechstronnym zawodnikiem, który tak samo dobrze czuje się na skoczniach w snowparku, jak i w czasie zjazdów stromymi ścianami poza trasą.

Obok snowboardzistów na skoczni, która powstanie na stoku Dębowiec, swoje umiejętności zaprezentują także narciarze freestyle'owi. Wśród zawodników, którzy potwierdzili swój udział w zawodach są m.in. zwycięzca zeszłorocznej edycji Lucas Evans z USA i Szczepan Karpiel - Bułecka, aktualny Mistrz Polski we Freeskiingu.

W najbliższym czasie na stronie www.burninsnow.pl ujawniane będą nazwiska kolejnych zawodników, a także wykonawców, którzy pojawią się na Burn In Snow Heah 2014.

Koncerty i widowiskowa rywalizacja to jednak nie wszystko, co czeka na uczestników tegorocznej imprezy. Dzięki Hayah, nowemu partnerowi wydarzenia, przez cały dzień nie zabraknie atrakcji, dzięki którym 1 marca będzie z pewnością najlepszym dniem całego sezonu!

1 marca w Bielsku - Białej będzie się działo, więc warto już teraz zadbać o bilet na koncerty w Hali Widowiskowej na stronie www.ticketpro.pl (wstęp na zawody oraz koncerty na świeżym powietrzu jest bezpłatny).

Więcej informacji na:

burninsnow.pl

fb.com/events/1406050526303820

ticketpro.pl/jnp/wszystko/1240657-burn-in-snow-heyah.html

fb.com/burn

Zobacz jak było w 2013 roku: