Ekspresowy powrót Karoliny Winkowskiej do formy

Mistrzyni świata w kitesurfingu w szybkim tempie wraca do pływania po kontuzji, której doznała w czasie zawodów Pucharu Świata na Fuertaventurze.

Po siedmiotygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją kolana Karolina Winkowska wraca do pływania i latania na kitesurfingu. Mistrzyni świata z 2012 roku ostro pracowała nad tym, by przygotować się do kolejnych zawodów Pucharu Świata PKRA, które odbędą się w dniach 22 - 27 października w chińskim Pingtan.

- Przez 2 tygodnie miałam unieruchomioną nogę. Kolejne 5 tygodni doprowadzałam ją do stanu, który umożliwiłby mi pływanie. Lekarz poinformował mnie, że muszę mieć nogi jak ze stali żeby trzymały kolano i żebym nie musiała pływać w stabilizatorze. Czas spędzałam więc na zmianę na fizjoterapii, rehabilitacji, siłowni i krioterapii. Dzisiaj czuję się na 90%, bo mam jeszcze zakaz popisywania się i skakania na maksimum możliwości, ale już za tydzień, albo 2 mam nadzieję powrócić do swojej rutyny treningowej - zapowiada zawodniczka teamu Burn.

Po zawodach pod koniec października reprezentantkę Polski czekają jeszcze 2 starty w pucharze świata w kitesurfingu. W tej chwili zajmuje drugie miejsce w rankingu generalnym PKRA ze stratą jedynie 100 punktów do swojej największej rywalki Hiszpanki Giseli Pulido i przewagą 470 punktów nad Burną Kajiya z Brazylii.

Swoim szybkim powrotem do formy Winkowska pokazała, że nie brakuje jej determinacji i nie ma zamiaru oddać tytułu mistrzyni świata bez walki.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.