Podsumowanie światowego dnia deskorolki w Warszawie

21 czerwca na całym świecie świętowany jest dzień deskorolki. W miniony piątek nie zabrakło ciekawych wydarzeń związanych z tą datą także w Warszawie.

Tradycyjnie już warszawskie obchody światowego dnia deskorolki rozpoczęły się pod pomnikiem Wincentego Witosa na Placu Trzech Krzyży, gdzie ekipy Kamuflage i Panorama zorganizowały zawody na najlepszy trik. Pogoda chciała pokrzyżować plany miłośników skateboardingu, na szczęście kolejne wydarzenie zaplanowane na ten dzień odbywało się już pod dachem.

Klub 1500m2 ugościł imprezę Burn INFOmag Awards, która łączyła zawody, wręczenie nagród magazynu INFO i obchody 10 - lecia istnienia gazety.

- Rozpoczęliśmy od wyjątkowego "Siwy Włos Contest" na dwóch mega śliskich, betonowych krawężnikach. Było tak jak to sobie wyobrażaliśmy, dużo uśmiechu na twarzach i oldschoolowych trików. Za swoją kreatywność, szybkość i płynność na 5-incherach, nagrodzony został Kuba Bączkowski. Z kolei w zawodach na naszej rampie załadunkowej wzięło udział aż 33 skaterów, a poziom był naprawdę bardzo wysoki. Każdy z Best Trików przeciągał się o 10 min., bo wszyscy nakręcali się wzajemnie rzucając coraz to lepsze triki. W generalnej ocenie za najlepsze numery, nagrodzeni zostali w kolejności: 3-cie miejsce Krzysiek Jurkowski, 2-gie Bartek Górka oraz miejsce 1-wsze Łukasz "Dixon" Suska. Należą się ogromne podziękowania sponsorom, wszystkim którzy pomagali nam przy organizacji, kapelom, pracownikom i właścicielom klubu 1500m2 oraz wszystkim, którzy przyszli na imprezę. To dzięki nim była tak udana! - relacjonuje Kuba Perzyna, jeden z organizatorów Burn INFOmag Awards.

Na uczestników imprezy, poza zawodami czekała także wystawa zdjęć zgromadzonych przez magazyn INFO przez ostatnie 10 lat. Pojawiły m.in. prace fotografów takich jak Andrzej Skrobański, Rafał Wielgus, Jan Kriwol czy Wojtek Antonów.

Głównym punktem programu było oczywiście rozdanie INFOmag Awards za 2012 rok. Tytuł Deskorolkowca Roku 2012 otrzymał Krzysiek Poskrobko. Nagrodę za Wydarzenie Roku czyli Bones Tour odebrał Piotr Dabov. Za najlepszy Team Roku uznana została ekipa DC, a Debiutantem Roku Rafał Modranka.

Z okazji 10-ciolecia magazynu wspólnie z Burn, przygotowane zostały dwie dodatkowe nagrody. Kamerzystą Dekady został Kuba Kaczmarczyk, a Deskorolkowcem Dekady Krzysiek Poskrobko.

Na zakończenie imprezy zagrały kapele mocno powiązane ze skateboardingiem i to z dwóch gatunków. Gitarowe brzmienia zapewnili Panowie z Tube i The Stubs, natomiast rapowy koncert zagrał Numer Raz wspólnie z DJ Abdool-em.