Maciej Rutkowski wygrał zawody pucharu Polski w windsurfingu

Rutkowski nie dał szans rywalom w Chałupach. - Wszystko zaczyna iść z powrotem w dobrym kierunku - mówił po zwycięstwie młody Polak.

Maciek Rutkowski, w przerwie pomiędzy startami w pucharze świata, pojawił się na pierwszych w tym sezonie zawodach pucharu Polski (Lotto Cup). Zawodnik teamu Burn, który zaliczył niedawno najlepszy w swojej karierze i w historii polskiego windsurfingu wynik w PWA World Tour, stanął w Chałupach na najwyższym miejscu podium.

- Po pierwsze cieszę się, że po dłuższym czasie udało mi się wystartować w pucharze Polski. To świetne uczucie znów ścigać się na własnym podwórku, na tych samych spotach, na których zaczynałem karierę 10 lat temu. W tym roku cykl mocno się rozrósł, pojawił się sponsor główny - Lotto i wszystko zaczyna iść z powrotem w dobrym kierunku. W dodatku jest sporo młodych zawodników, którzy z każdym startem są coraz lepsi. Warunki w Chałupach były bardzo przyjemne, mój sprzęt działał dobrze i poza małym błędem w drugim wyścigu mogę być zadowolony ze swojego występu - podsumował zawody Maciek.

Kolejny start w zawodach na najwyższym światowym poziomie czeka naszego zawodnika w dniach 19 - 24 sierpnia. Czołówka specjalistów od konkurencji slalom rywalizowała będzie wtedy w tureckim Alacati.

Świetny występ Rutkowskiego w Katalonii >>