Victor Borsuk zwycięża w zawodach Pucharu Azji w kitesurfingu

Mistrz Polski w Kitesurfingu na miejsce swoich zimowych treningów wybrał Azję. Jak pokazuje jego zwycięstwo w zawodach z cyklu Kiteboard Tour Asia, rozegranych na Filipinach, przygotowania do nadchodzącego sezonu dają bardzo dobre efekty.

Victor Borsuk, mistrz Polski w Kitesurfingu i reprezentant teamu burn, wystartował w zawodach cyklu Kiteboard Tour Asia rozgrywanych na wyspie Boracay (Filipiny). Polak zwyciężył zarówno w pojedynczej jak i podwójnej eliminacji, pokonując m.in. mistrza Filipin i mistrza Wietnamu.

- Wiatr dopisał nam 3 i 5 dnia, w których rozegraliśmy pojedynczą i podwójną eliminację. Każdy heat był dużym wyzwaniem, miałem okazję zmierzyć się z ludźmi z całego świata. Pierwsze starcie zacząłem na pełnej mocy robiąc 4 tricki w ciągu minuty, z plaży słyszałem tylko głos komentatora, który krzyczał: ,,Victor is a Terminator!!!". Po dobrym początku coraz fajniej mi się pływało i tak dotarłem do finału. Strasznie mi się podobały te zawody i mam nadzieję, że przyszłym roku znowu uda mi się przyjechać na Puchar Azji! - relacjonuje Victor, dla którego start w zawodach na Boracay był częścią dłuższej wyprawy do Azji.

W jej ramach nie tylko trenował przed zbliżającym się sezonem, ale szkolił innych zawodników w czasie dwutygodniowego Pro Campu w Wietnamie. Cała wyprawa była także okazją do zebrania materiału fotograficznego i filmowego, który już niedługo pojawi się w Internecie.

Więcej informacji na temat Victora, jego startów i ostatniej wyprawy znaleźć można na stronie: www.victorborsuk.com

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.