Michał Ligocki mistrzem Polski w big air

Michał Ligocki może zaliczyć miniony weekend do bardzo udanych. Do długiej listy swoich sukcesów dopisał tytuł Mistrza Polski w konkurencji big air i wicemistrzostwo Polski w konkurencji slopestyle.

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich snowboardzistów ma za sobą niezwykle intensywny weekend. W ciągu dwóch dni dwa razy stawał na podium Mistrzostw Polski! W sobotę zajął drugie miejsce w konkurencji slopestyle, a w niedzielę triumfował w konkurencji big air.

- Oczywiście jestem zadowolony z wyników na Mistrzostwach Polski, te zawody zawsze zajmowały ważne miejsce w moim kalendarzu. W sobotę w slopestyle'u wszystko wyszło dokładnie tak jak chciałem, drugie miejsce bardzo mnie cieszy, tym bardziej że rywalizacja z Piotrkiem Janoszem jest teraz dosyć trudna. W niedzielę, kiedy rozgrywany był big air warunki były bardzo trudne. Do finału dostałem się na ostatnim miejscu. W pierwszej rundzie wszyscy zawodnicy skoczyli tzw. bezpieczne 720, ja nie zaliczyłem najlepszego skoku, ale w drugiej rundzie wylądowałem dalekie 720, które dało mi prowadzenie. Chłopaki wiedzieli, że muszą skoczyć lepiej, jednak próby trudniejszych skoków im się nie powiodły - relacjonuje Michał.

Z dobrej strony w ostatnią niedzielę zaprezentował się także kolega Ligockiego z teamu burn, Tomek Wolak. Mimo, że w konkurencji big air zajął bardzo dobre 3. miejsce nie jest zbyt zadowolony z występu na Mistrzostwach Polski.

- W tym roku pogoda sprawiła, że warunki były dosyć ciężkie i wszyscy mieli problemy z dobraniem odpowiedniej prędkości. Niestety ja dodatkowo przed zawodami rozchorowałem się i na starcie slopestyle'u nie byłem w pełni sił. W niedzielę było już trochę lepiej. Ze względu na warunki w big air skończyło się tak naprawdę na pojedynku na jak najbardziej stylową i najdłuższą 720 - tkę i tutaj najlepszy okazał się Brelok (Ligocki - przyp. red.). Szczerze mówiąc nie zaliczam swojego występu do najbardziej udanych, ale teraz skupiam się już na startach w Pucharze Świata FIS Szpindlerowym Młynie i Sierra Nevada - mówi Wolak.

Wyniki Mistrzostw Polski w konkurencji big air: 1. Michał Ligocki 2. Piotr Janosz 3. Tomasz Wolak

Wyniki Mistrzostw Polski w konkurencji slopestyle: 1. Piotr Janosz 2. Michał Ligocki 3. Nikodem Franczak

Najświeższe informacje na temat teamu burn: facebook.com/burn