Karolina Winkowska mistrzynią świata w kitesurfingu

Karolina Winkowska została mistrzynią świata freestyle w kitesurfingu. Tytuł zapewniła sobie w ostatnich zawodach sezonu rozgrywanych w Nowej Kaledonii.

Polka wygrała w sobotę pojedynczą eliminację, a w niedzielę triumfowała także w podwójnej eliminacji. Druga była Brazylijka Bruna Kajiya, którą Winkowska wyprzedziła zaledwie o pięć punktów.

Tuż za podium Pucharu Świata uplasowała się inna Polka, Joanna Litwin, a szósta była Helena Brochocka.

Winkowska ma 22 lata, a na swoim koncie czterokrotne zwycięstwo w zawodach Polish Ford Kite Cup w latach 2006, 2008, 2009 i 2010. Do zakończonego właśnie sezonu przygotowywała się zimą w RPA.

Jesienią ćwiczyła w Polsce

- Uwielbiam pływać i być w Polsce. Zawsze jak tylko są dobre warunki wiatrowe to jadę nad polskie morze. Gdy brakuje wiatru to śmigam na wake 2.0 - jest to sport bardzo podobny do kitesurfingu. Zamiast latawca, ciągnie nas wyciąg. Jak wiadomo na Helu pogoda na kitesurfing nie zawsze dopisuje, ale jak już jest wiatr to jest super, najlepiej na świecie. Płaska woda jak stół w Rewie, idealna do freestyle i ćwiczenia nowych manewrów, długa fala w Łebie super do wave ride czy freestyle'u z kickerkami. Sama Zatoka Pucka jest bardzo dobra do nauki: jest tam dużo miejsca i dość płytka woda która szybko się nagrzewa - mówiła Karolina Winkowska.