Burn bowl - nowe życie w otoczeniu stadionu Skry

Opuszczone do niedawna okolice położonego niemalże w centrum Warszawy ośrodka sportowego Skra zyskują nowe życie. Wszystko za sprawą dwóch ciekawych projektów związanych z rowerami i deskorolką.

Skrzyżowanie ulic Żwirki i Wigury oraz Wawelskiej jeszcze do niedawna nie było uznawane za miejsce tętniące życiem. W ostatnim czasie sytuacja ta uległa całkowitej zmianie. Najpierw pod wielkim dmuchanym namiotem powstał pierwszy w Polsce kryty dirtpark ( www.burndirtpark.pl) , czyli prawdziwy plac zabaw dla miłośników zakręconych skoków na rowerach. Teraz, w położonym obok, nieużywanym od dawna budynku powstaje pierwszy warszawski bowl.

Osobom, którym nazwa ta niewiele mówi z wyjaśnieniami spieszy Kuba Perzyna z deskorolkowego magazynu INFO

- Wiele lat temu w Kalifornii skaterzy zaczęli jeździć w pustych basenach, które dzięki odpowiednio wyprofilowanym ścianom idealnie nadawały się do wykonywania różnego rodzaju tricków. Z biegiem lat zaczęły powstawać tzw. "bowle", czyli konstrukcje przypominające te baseny, ale zaprojektowane już specjalnie z myślą o skateboardingu. Bardzo się cieszymy, że z burn Bowl będzie można korzystać przez cały rok. Z pewnością przyczyni się to do podniesienia poziomu jazdy w Warszawie i całej Polsce - mówi Kuba Perzyna.

Otwarcie burn Bowl planowane jest na przełom listopada i grudnia. Postępy budowy można na żywo śledzić na oficjalnym profilu Facebookowym obiektu - https://www.facebook.com/BurnBowl .