"Black Snow" - krok milowy w historii snowboardu

Najlepsi snowboardziści świata, widowiskowe ewolucje w hali naszpikowanej nowoczesnymi technologiami. To właśnie "Black Snow", najnowsza unikalna produkcja Johannesa Östergaarda i Richarda Prendergasta wspierana przez Burn! Zobaczcie wideo!

Zobacz "Black Snow" i podziel się wrażeniami na Facebooku

O "Black Snow" można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest to kolejny film snowboardowy. Twórcy tworząc ten krótki edit sięgnęli po najnowsze, niestosowane wcześniej technologie takie jak światło UV/czarne światło, LED oraz lasery. To, w połączeniu ze specjalnie skonstruowanymi przeszkodami, w największej europejskiej hali wypełnionej śniegiem, stworzyło niepowtarzalne snowboardowe środowisko.

W efekcie otrzymujemy niezwykły pokaz umiejętności jednych z najlepszych snowboardzistów na świecie, Gigi'ego Rufa, Ulrika Badertschera, Stale Sandbecha oraz Gulli'ego Gudmundssona, zaprezentowane w absolutnie wyjątkowy sposób. Całości dopełnia niezwykły soundtrack stworzony przez wielokrotnie nagradzanego Barona.

Kadr z filmu 'Black Snow'Kadr z filmu "Black Snow" Fot.: Kadr z filmu

- Jazda pomiędzy laserami oraz błyskającymi w totalnej ciemności kolorowymi światłami była niesamowitym, wręcz surrealistycznym przeżyciem - wspomina Urlik Badertscher, zwycięzca zeszłorocznej edycji Air&Style w Pekinie.

- Kręcenie "Black Snow" pod każdym względem różniło się od wszystkiego, co robiłem do tej pory. To było jak jazda w zupełnie innym świecie. Coś w stylu Gwiezdnych Wojen, z tymi wszystkimi światłami - mówił po zakończeniu zdjęć zawodnik teamu Burn Stale Sandbech, zeszłoroczny zwycięzca rankingu Ticket To Ride.

Oficjalna premiera filmu odbyła się 22 września podczas The Reels Snowboard Film Festiwal przez wielu opisywanego jako Cannes wśród festiwalów filmów snowboardowych. Natomiast już 26 września film został udostępniony dla wszystkich.

Copyright © Agora SA