Winkowska najlepsza, Litwin druga w eliminacjach PŚ w kitesurfingu

Karolina Winkowska z Teamu Burn zajęła 1. miejsce, a Asia Litwin 2. lokatę w konkurencji freestyle w kitesurfingowych zawodach Pucharu Świata z cyklu PKRA World Tour. Wyścigi odbywały się między 31 lipca a 1 sierpnia w hiszpańskiej Fuertaventurze.

Dołącz do nas na Facebooku

Obie Polki zaliczyły świetne starty eliminacyjne, które rozgrywane były w ramach zawodów Fuertaventura PKRA Grand Slam. Karolina Winkowska, mimo ciężkich warunków wygrała wszystkie pojedynki. Równie świetna była Asia Litwin. Teraz przed zawodniczkami zmagania w podwójnej eliminacji.

Fot.: Łukasz Nazdraczew

Karolina Winkowska zajmuje obecnie 3. miejsce w klasyfikacji generalnej rankingu freestyle PKRA. W tym sezonie stawała na podium w czasie wszystkich imprez Pucharu Świata w Maroku, Francji, Holandii, Wenezueli i Niemczech. Potwierdza tym samym swoją mocną pozycję w światowej czołówce kitesurfingu.

Karolina Winkowska i Asia Litwin na podiumKarolina Winkowska i Asia Litwin na podium Fot.: Toby Bromwich

Natomiast Asia Litwin w klasyfikacji generalnej PKRA plasuje się na 4. pozycji, czym również udowadnia wysoki poziom umiejętności na tle kitesurfingu światowego.

Joanna LitwinJoanna Litwin Fot.: Izabela Litwin

Choć w tym roku rywalizacja kitesurferów toczy się równolegle do zmagań sportowców na arenach olimpijskich, już w 2016 roku zawodnicy żeglujący na desce z latawcem wezmą udział w Igrzyskach w Rio de Janeiro.

Więcej informacji o Karolinie Winkowskiej można znaleźć TUTAJ lub na oficjalnej stronie zawodniczki. O Asi Litwin dowiesz się TUTAJ lub na oficjalnej stronie kitesurferki.