Karolina Winkowska i Victor Borsuk zwycięzcami Ford Kite Cup w Łebie

Karolina Winkowska i Victor Borsuk, zawodnicy teamu Burn, zwyciężyli w kategorii freestyle w zawodach Pucharu Polski Ford Kite Cup w Łebie. Wyścigi zostały rozegrane między 20 a 22 lipca.

Dołącz do nas na Facebooku

Victor Borsuk, po ostatniej rywalizacji przed sierpniowym finałem w Juracie, jest liderem w klasyfikacji generalnej, w kategorii freestyle mężczyzn. Dla Borsuka to wielka szansa na kolejne w karierze Pucharowe Mistrzostwo Polski. Tuż za nim w "generalce" plasują się Marek Rowiński na 2 pozycji i Wojciech Issel na 3 miejscu.

Victor BorsukVictor Borsuk Fot.: Łukasz Nazdraczew

- Właśnie zakończyła się 3. edycja Pucharu Polski Ford Kite Cup w Łebie. Tym razem sprzyjały nam warunki i poza słońcem pojawił się bardzo mocny wiatr o sile ponad 28 węzłów. Wiatr ten wymaga używania najmniejszych dostępnych kite'ów i weryfikuje prawdziwe umiejętności zawodników. Wielu nie poradziło sobie z tak trudnymi warunkami i nie byli w stanie zaprezentować swoich umiejętności. Na szczęście to nie były moje pierwsze zawody w tak radykalnych warunkach , więc wykorzystałem całe doświadczenie zebrane przez 9 lat wygrywając pojedynczą i podwójną eliminację. W drodze do finału przyzwyczajałem się do pływania na nierównych falach i silnym prądzie, ponosząc srogie konsekwencje mocnych upadków. Na szczęście w finale byłem już przygotowany do starcia z świetnie pływającym Markiem Rowińskim. Pojedynek był wyśmienity, szkwalisty wiatr i nierówne fale stwarzały nieprzewidziane sytuacje na wodzie. Marek świetnie płynął, niestety popełnił parę błędów, które udało mi się wykorzystać. Po zakończeniu pojedynczej eliminacji, czekałem na finał podwójnej, w której również starłem się z Markiem i ten beat również udało mi się wygrać, kończąc 3. edycję Pucharu Polski na 1 miejscu - relacjonuje Victor Borsuk.

Victor BorsukVictor Borsuk Fot.: Łukasz Nazdraczew

Natomiast w kategorii freestyle kobiet w zawodach w Łebie najlepsza była Karolina Winkowska. To drugie w tym sezonie zwycięstwo kitesurferki w zawodach z cyklu Pucharu Polski. Winkowska, ze startą 116 punktów do liderki, zajmuje jednocześnie 5 lokatę w klasyfikacji generalnej Ford Kite Cup 2012. Najwyżej w rankingu plasuje się Natalia Grabowska, na drugiej pozycji jest Katarzyna Lange, a trzecie miejsce należy do Agnieszki Grzymskiej.

Karolina WinkowskaKarolina Winkowska Fot.: Łukasz Nazdraczew

- Poza zasięgiem konkurentek była Karolina Winkowska. Zawodniczka zaprezentowała w tych wymagających warunkach triki na najwyższym światowym poziomie, które wykonywała z największą mocą w latawcu oraz lądowała je swobodnie między falami przyboju. Dwukrotnie w pojedynku finałowym z Karoliną walczyła Natalia Grabowska i to ona ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu. O trzecie miejsce walczyły bardzo zawzięcie Michalina Laskowska z Kasią Lange. Przy remisie punktowym o zwycięstwie rozstrzygnął ostatni pojedynek, z którego zwycięsko wyszła Michalina -informuje Mirosław Stępniewski, Dyrektor zawodów Ford Kite Cup 2012.

Karolina WinkowskaFot.: Łukasz Nazdraczew

- Za niespełna trzy tygodnie tj. 17-19 sierpnia w Jastarni odbędą się Mistrzostwa Polski i jednocześnie ostatnie, finałowe zawody z serii Pucharu Polski Ford Kite Cup. Oby wiatr i słońce dopisały podobnie jak to było w Łebie - dodaje Stępniewski.

Więcej informacji o zawodach Ford Kite Cup 2012 możesz znaleźć TUTAJ. O zawodnikach teamu Burn dowiesz się TUTAJ.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.