Team Burn 5. w Kumi Yamie

We francuskim Les 2 Alpes odbyła się 5. edycja legendarnych zawodów freestyle'owych Kumi Yama 2012. W czołówce, na 5. miejscu uplasowała się ekipa Sausage Sushi, w skład której weszli Michał Ligocki, Tomek Wolak i Maciek Afeltowicz.

Dołącz do nas na Facebooku

Les 2 Alpes to miejsce przyciągające wszystkich tych, którzy nie wyobrażają sobie dłuższej przerwy od jazdy na snowboardzie lub nartach. W położonym na wysokości 3200 m. n.p.m. snowparku można w ciepłe letnie miesiące trenować nowe tricki w towarzystwie najlepszych zawodników z całej Europy.

Tradycyjnie już na początku lipca odbyły się tam zawody Kumi Yama. Polskę reprezentowali dwaj zawodnicy teamu Burn Michał Ligocki i Tomek Wolak, którzy wraz z Maćkiem Afeltowiczem wystąpili jako drużyna Sausage Sushi. W finale rozegranym w systemie head - to head wywlaczyli 5. miejsce.

LA vidéo du Kumi Yama 2012 - Kampa? ! / Les 2 Alpes

- Kumi Yama to największe letnie zawody freestylowe w Europie. Sędziowie oceniali trudność tricków, ale także tzw. "team spirit". Można było startować całym teamem lub jeden po drugim, mijać się w locie i na przeszkodach. Liczyła się kreatywność, a dobrze przygotowany snowpark bardzo ją ułatwiał - relacjonował Michał Ligocki.

W tym roku motywem przewodnim trwającej trzy dni imprezy był kolorowy świat Mario Bros. Jak opowiada Tomek Wolak, w snowparku znalazły się przeszkody inspirowane tą wyjątkową grą komputerową - Japońska brama, armaty w kształcie rekina, gong, charakterystyczne dla tej gry kwiatki, gwiazdki - nie każdego dnia widzi się to w snowparku. Wszytko wyglądało jak wielka makieta Mario Bros i bardzo pobudzało kreatywność. Duże wrażenie zrobiła na mnie także świetna atmosfera jaką stworzyli zawodnicy z całego świata biorący udział w imprezie - podkreśla Wolak.

Wyniki:

1.Team Resistance (Mathieu Justafre, Franck Moissonnier, Valerian Ducourtill, Johan Baisamy) 2. Team We Love Cougars (Thomas Gouty, Thomas Delfino, Johan Gaume) 3. Team USA (Mark Hoyt, Mike Casanova, Andreas Mancini, Arthus Cukunde)

Więcej informacji na temat teamu Burn można znaleźć TUTAJ.