Światowy Dzień Deskorolki w Warszawie już 21 czerwca

21 czerwca na ulice miast na całym świecie wyjadą miliony deskorolkowców. Już po raz dziewiąty w historii uczczą w ten sposób Światowy Dzień Deskorolki. W Polsce impreza odbędzie się już po raz siódmy. Warszawscy skateboardziści spotkają się około godz. 14.00 w skateparku Jutrzenka.

Dołącz do nas na Facebooku

Impreza Burn Skateboarding Day to wyjątkowa okazja, by poznać oblicza skateboardingu - od zawodów deskorolkowych, sztukę graffiti, po film i muzykę.

Best trick

Skateboardziści będą mogli zmierzyć się w zawodach besttrick w formie jam, podczas których powalczą o bilety do kultowej w środowisku deskorolkowym Barcelony. Najlepsze tricki nagradzane będą specjalnie przygotowanymi koszulkami Burn Skateboarding Day.

Graffiti i muzyczne rytmy

Na imprezie pojawią się też czołowi twórcy graffiti, którzy na żywo przygotowywać będą swoje uliczne dzieła sztuki. Będzie można także spróbować malowania desek szablonami, czy obejrzeć najnowsze produkcje filmowe o tematyce skateboardowej. Wszystko to w rytm muzyki granej na żywo przez Dj-ów związanych ze środowiskiem deskorolkowym w Polsce.

Skąd pomysł

W 2004 roku ulicami Nowego Jorku przejechały setki miłośników deskorolki wzbudzając wielkie zainteresowanie mieszkańców metropolii. Pomysł spodobał się w środowisku skateboardowym i już rok później podobne przedsięwzięcia zorganizowane zostały w wielu innych miastach na całym świecie. Wkrótce 21 czerwca uznany został Światowym Dniem Deskorolki.

Program imprezy:

21 czerwca, godz. 14.00 Skatepark Jutrzenka, ul. Rozbrat 5, Warszawa

- zawody na najwyższe olie do lat 12

- zawody na najwyższe olie do lat 16

- zawody besttrick w formie jam (open; nagrody 3 wyjazdy do  Barcelony)

- pokazy sztuki graffiti

- pokazy filmów deskorolkowych

- muzyka na żywo

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.