Rutkowski z sukcesami na koncie startuje w PŚ PWA w Hiszpanii

Już 12 maja w hiszpańskim Costa Brava rozpoczynają się windsurfingowe zawody Pucharu Świata PWA, a w nich zobaczymy m.in zawodnika teamu Burn Macieja Rutkowskiego.

Dołącz do nas na Facebooku

Maciej Rutkowski ma na swoim koncie 6 miejsce w Mistrzostwach Europy w Formule Windsurfing i 5 miejsce w Mistrzostwach Europy w windsurfingowej komkurencji slalom.

W Formule Windsurfing zawodnicy rywalizowali podczas festiwalu Rollei Bullet HD Summer Opening, między 16 a 20 maja w Niemczech. Maciej Rutkowski był najwyżej sklasyfikowanym Polakiem. - Był to mój najlepszy wynik w krótkiej karierze seniorskiej. Dzięki temu miałem trochę więcej psychicznego luzu i poczucie, że część roboty została już wykonana. W świecie sportowej rywalizacji jest to rzadka, ale bardzo pożądana sytuacja - podsumowuje.

Maciej RutkowskiMaciej Rutkowski Fot.: Maciej Rutkowski / Facebook

Kolejnymi zawodami Maćka były Mistrzostwa Europy w slalomie, które zostały rozegrane pod koniec maja w hiszpańskiej miejscowości Roses. Wyścigi Rutkowski zaczął bardzo dobrze - od 3 miejsca w pierwszej eliminacji. W drugiej, zawodnik teamu Burn prowadził do ostatnich 30 sekund wyścigu, ale finiszował na 3 pozycji. W kolejnej eliminacji zajął 7 lokatę, co wystarczyło, by przed ostatnim dniem rywalizacji uplasować się na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej, z szansami na awans na podium. Ostatnia eliminacja nie została jednak rozegrana z powodu słabnącego wiatru i zgodnie z regulaminem każdy zawodnik musiał doliczyć do swojego wyniku 6,5 pkt.

- Oznaczało to, że mimo braku ścigania spadłem tego dnia na 5 miejsce!  Mogę jednak śmiało powiedzieć, że jestem zadowolony ze startu w Mistrzostwach Europy. Mój sprzęt działał świetnie, prędkość była dobra, miałem bardzo dobre taktycznie momenty i wynik stosunkowo niezły - najlepszy w krótkiej (drugi rok) seniorskiej karierze. Cieszę się, bo widać, że bardzo ciężko przetrenowana zima spędzona w RPA zaczyna procentować - powiedział po imprezie Maciej Rutkowski.

Teraz przed Maćkiem start w zawodach Pucharu Świata PWA. Wyścigi potrwają do 17 czerwca.