Finał Burn Save Our Spot. Nowe życie skweru przy Wilanowskiej

Z inicjatywy młodych deskorolkarzy zaniedbany, betonowy skatepark przy przystanku metra Wilanowska w Warszawie zostanie odnowiony w ramach programu Burn Save Our Spot.

Dołącz do nas na Facebooku

Głównym celem akcji Burn Save Our Spot jest tchnienie nowego życia w miejsca kojarzone z jazdą na deskorolce, które lata świetności mają już za sobą. Przez ponad miesiąc skaterzy z całej Europy mogli zgłaszać swoje propozycje, których oceną zajęła się grupa specjalistów.

Wraz z początkiem maja przyszedł czas na ogłoszenie ich werdyktu. Pierwszym spotem, który odwiedzi ekipa Burn Save Our Spot, będzie betonowy skatepark przy stacji metra Wilanowska w Warszawie.

Plan robót obejmuje przede wszystkim naprawę dziurawej nawierzchni i renowację istniejących przeszkód. W miarę możliwości część z nich zostanie także rozbudowana.

Burn Save Our SpotBurn Save Our Spot Fot.: Burn

Do ekipy odpowiedzialnej za remont dołączą jedni z najlepszych skaterów w Europie - Rune Glifberg i Ignacio "Nachete" Morata z teamu Burn. Pierwszy to prawdziwa legenda jazdy na deskorolce. Od wielu lat bierze udział i zwycięża w największych zawodach skateboardowych na świecie (m.in. X Games w 2008 i 2009 roku).

Z kolei Morata na status jednego z najbardziej rozpoznawalnych skaterów w Europie zasłużył swoim niesamowitym talentem i płynnym stylem jazdy, które prezentuje w wielu filmach o tematyce skate.

Wraz ze wspieranymi przez Burn Polakami - Gutkiem Szymańskim, Krzyśkiem Jurkowskim i Michałem Mazurem - przetestują oni skatepark na Wilanowskiej w czasie oficjalnego otwarcia i zawodów w sobotę 19 maja.

Po odnowionych przeszkodach będzie można jeździć już od godziny 12.00. Godzinę później zaplanowano rozegranie jamu dla skaterów do 16. roku życia, a o 15.00 jamu w kategorii open. Dodatkowo o 17.00 odbędą się zawody best trick na wybranej przeszkodzie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne. Nie zabraknie oczywiście grilla i dobrej muzyki, o którą zadba DJ Wariat aka Vienio.

Remont legendarnego warszawskiego skateparku, zawody i okazja do jazdy z jednymi z najlepszych skaterów w Polsce i Europie. To wszystko już 19 maja w Warszawie!

Więcej informacji na temat projektu Burn Save Our Spot znaleźć TUTAJ!