W pogoni za falą. El Sueno, czyli pierwszy polski dokument o surfingu

Klimatyczne wybrzeże Meksyku, jazda na falach w pogoni za pasją. Tak zapowiada się El Sueno, pierwszy polski dokument o surfingu, którego produkcję wsparł Burn. Premiera filmu 31 maja w sieci Multikino. Zobacz zapowiedź!

Dołącz do nas na Facebooku

Bohaterami dokumentu są m.in. Karolina Winkowska, Janek Korycki, Jurek Kijowski i Marcin Jabłoński, którzy trafiają do Puerto Escondido (hiszp. Ukryty Port) u wschodnich wybrzeży Meksyku. Mała miejscowość, położona nad Oceanem Spokojnym, przyciąga surferów z całego świata. Jak mówią twórcy, dzieje się tak nie tylko ze względu na warunki do uprawiania surfingu, ale także dzięki wyjątkowemu klimatowi tego miejsca. Tworzą go ludzie prowadzący styl życia, w którym ważne są przede wszystkim "czyste emocje", realizowanie swojej pasji i przyjaźń.

Szaman i ekolog, dawna pracownica banku z Mexico City, czy tajemniczy Martin, to postacie pochodzące z różnych zakątków świata, którzy jeszcze do niedawna prowadzili odrębne życia. Pasja, poszukiwanie czystych emocji i miłość do ludzi sprawiły, że wszyscy oni spotkali się w Ukrytym Porcie, miejscu w którym rytm życia wyznaczają wschody i zachody słońca, kwadry księżyca i ciepły acz czasami kapryśny klimat.

W pogoni za faląW pogoni za falą Fot.: Kuba Łubniewski i Mikołaj Molenda

Jak zgodnie podkreślają filmowcy i surferzy, film ten, choć opowiada o surfingu, jest hołdem dla wszystkich tych, którzy nie wahają się oddać pogoni za niekończącą się pasją, fascynuje ich życie i drugi człowiek.

Produkcja: Front Brand Integrated

Reżyseria i scenariusz: Kuba Łubniewski i Mikołaj Molenda

Zdjęcia: Kuba Łubniewski i Mikołaj Molenda

Występują: Maria Elena Covarrubias, Hydro Joel Sanchez, Melquiades Gil, Karolina Winkowska, Janek Korycki, Jurek Kijkowski, Marcin Jabłoński.

El Sueno, czyli pierwszy polski dokument o surfinguEl Sueno, czyli pierwszy polski dokument o surfingu Fot.: Kuba Łubniewski i Mikołaj Molenda

Premiera filmu odbędzie się 31 maja. El Sueno obejrzeć będzie można m.in. w sieci Multikino oraz na festiwalach w San Sebastian i Londynie.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.