Kasia Rusin Mistrzynią Świata w slopestyle'u

Kasia Rusin, zawodniczka teamu Burn, wywalczyła złoty medal w konkurencji slopestyle w Mistrzostwach Świata Juniorów FIS w snowboardzie. Zawody odbyły się między 25 a 31 marca w Sierra Nevada w Hiszpanii.

Dołącz do nas na Facebooku

Kasia Rusin po eliminacjach zajmowała dobre 5. miejsce. W finale pokazała się jednak z jeszcze lepszej strony i pokonując Amerykankę Indigo Monk oraz Szwajcarkę Celię Petrig, sięgnęła po tytuł Mistrzyni Świata Juniorów FIS!

Zobacz przejazd Kasi Rusin!

- Jestem bardzo zadowolona z pierwszego przejazdu. W drugim poszło mi trochę gorzej, ale wciąż uznaję to za dobry występ. Jak na panujące warunki atmosferyczne przeszkody były świetnie przygotowane i tu podziękowania i brawa dla shaperów - super robota! Chciałabym powrócić tu w przyszłym roku na kolejne Mistrzostwa Świata - komentowała po zakończeniu zawodów reprezentantka Polski.

Zwycięstwo w Sierra Nevada to kolejny z sukcesów Rusin na arenie międzynarodowej. Obok ostatniego, do swoich największych sukcesów zaliczyć może m.in. zwycięstwa w konkurencji slopestyle na Pucharze Świata w Bardonecchia i Pucharze Europy w Les 2 Alpes. Na tych samych imprezach Rusin zajęła odpowiednio ósme i pierwsze miejsce w konkurencji halfpipie.

Wyniki:

Dziewczyny:

1. RUSIN Katarzyna 2. MONK Indigo 3. PETRIG Celia 4. SILLIERES Chloe 5. VOJACKOVA Katerina 6. NOVELLO Phoebe 7. HAERTY Marion 8. NISULA Kristiina

Chłopaki:

1. GRIGIS Marco 2. SHARPE Darcy 3. DAVIS Brandon 4. KICKEN Jesper 5. DE BUCK Sebbe 6. MOODY Brett 7. JONG DE Dimi NED 8. ROY Michael