Nicolas Muller zwycięzcą Real Snow Backcountry presented by Burn

Nicolas Muller został zwycięzcą konkursu Real Snow Backcountry presented by Burn. Najwięcej głosów internautów uzyskał Jussi Oksanen. Konkurs odbył się w ramach zawodów Winter X Games Europe, które zostały rozegrane między 14 a 16 marca w Tinges we Francji.

Dołącz do nas na Facebooku

Do udziału w Real Snow Backcountry presented by Burn zaproszonych zostało ośmiu najlepszych specjalistów od backcountry na świecie. Musieli oni przygotować 90 sekundowe filmy prezentujące ich umiejętności. Do wygrania była nie tylko spora nagroda pieniężna, ale i medale Winter X Games!

Nicolas Muller

 

Na najwyższym stopniu podium, zdobywając złoto i 50 000 dolarów, stanął Nicolas Muller, który połączył swoje siły z ekipą Absinthe Films. Film Nico to doskonałe połączenie płynnej i stylowej jazdy w głębokim puchu z trickami, które zazwyczaj zobaczyć można w snowparku, m.in. pierwszy double cork Mullera. Wszystko to przy soundtracku przygotowanym przez Trevora Andrew.

Gigi Ruf

 

Drugie miejsce zajął zawodnik teamu Burn Gigi Ruf, za którego film odpowiedzialny był Jake Price. Srebrny medal X Games zapewniła mu kreatywna jazda i widowiskowe tricki, takie jak m.in. frontside i backside double cork 1080.

Jussi Oksanen

 

Trzeci był Jussi Oksanen, który zdobył nie tylko nagrodę w wysokości  10 000 dolarów, ale także tytuł Fan's Favorite. Zarówno na sędziach, jak i uczestnikach otwartego głosowania wielkie wrażenie zrobiła nie tylko sama jazda Jussiego, ale i jego niezwykle pozytywne podejście do udziału w Real Snow Backcountry.

Filmy wszystkich uczestników konkursu można obejrzeć TUTAJ!