Zawodnicy teamu Burn na podium Mistrzostw Polski slopestyle i big air

Kasia Rusin, Tomek Wolak i Michał Ligocki zdominowali podium w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski FIS w slopestyle'u i w Mistrzostwach Polski seniorów w big air. Zawodnicy teamu Burn zdobyli cztery złote, 3 srebrne medale i jeden brązowy krążek.

Dołącz do nas na Facebooku

Równych sobie nie miała Kasia Rusin, która wygrała wszystkie konkurencje zdobywając trzy złote medale. Wśród kobiet, z podium nie zeszła też Julia Piasecka, która wywalczyła dwa brązowe medale i jeden srebrny krążek. Doskonale spisała się też Diana Sadłowski, która zawody ukończyła z dwoma srebrnymi medalami.

W klasyfikacji mężczyzn najlepsi byli Tomek Wolak i Piotr Janosz. Panowie zdobyli odpowiednio dwa srebrne krążki, jeden złoty i dwa złote medale. Świetne przejazdy wykonał również Michał Ligocki, który zawody ukończył z jednym srebrnym i jednym brązowym medalem na koncie.

- Medale i dyplomy Międzynarodowych Mistrzostw Polski rozdane. Mimo dużego zmęczenia po Livigno udało mi się wskoczyć na 3. miejsce w SS i 2. BA. Jakie by MP nie były to "blacha" z nich zawsze cieszy, a w tym roku nawet MP były bardzo dobrze zorganizowane, snow park przyjemny i można w nim było pokazać swoje triki, brak opóźnień, jasne zasady i dyscyplina zawodników. Cieszy fakt, że ranga tych zawodów z roku na rok rośnie. Jeszcze trochę popracujemy nad mediami i nagrodami i będą to z powrotem kolejne ważne zawody w kalendarzu polskich snowboardzistów - relacjonował Michał Ligocki.

- Snowpark był bardzo dobrze przygotowany przez Tomka Zwolaka, za co należy mu się H5. Niestety warunki były trochę trudne z powodu pogody. Zaraz przed zawodami był opad deszczu, który wszystko lekko podtopił. W rezultacie było bardzo miękko i ciężko było ustać czysto przejazdy. W sobotę odbył się slopestyle. Zwycięzcą w kategorii International Polish Championship został Piotrek Janosz (129,3 punktów), ja uplasowałem się na 2 pozycji (129 punktów) a na 3 miejscu wylądował Michał Ligocki. W kategorii Mistrzostw Polski Seniorów to Marek Sąsiadek zajął 3 pozycję. A w niedzielę walczyliśmy o Mistrza Polski big air. I tutaj udało mi się zająć 1 miejsce, drugi był Michał Ligocki, a 3 Marek Sąsiadek. W zawodach uczestniczył także Kuba Wolak, jednak w przejazdach eliminacyjnych nie ustał czysto tricków i Jan Kanty Wolanty, który także miał lekkie problemy z lądowaniem swojej "Pięty" i niestety nie wystąpili w finałach - mówił Tomek wolak.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski FIS w Slope Style

Kobiety

1. Rusin Katarzyna KS Ski Test Kraków 2. Sadłowski Diana KS Ski Test Kraków 3. Piasecka Julia AZS AWF Katowice Mężczyźni

1. Janosz Piotr 1080 Bielsko-Biała 2. Wolak Tomasz KS Ski Test Kraków 3. Ligocki Michał AZS AWF Katowice

Mistrzostwa Polski Seniorów 2012 w Slope Style

Kobiety

1. Rusin Katarzyna KS Ski Test Kraków 2. Sadłowski Diana KS Ski Test Kraków 3. Piasecka Julia AZS AWF Katowice

Mężczyźni

1. Janosz Piotr 1080 Bielsko-Biała 2. Wolak Tomasz KS Ski Test Kraków 3. Sąsiadek Marek AZS AWF Katowice

Mistrzostwa Polski Seniorów 2012 w Big Air

Kobiety

1. Rusin Katarzyna KS Ski Test Kraków 2. Piasecka Julia AZS AWF Katowice 3. Kołacz Małgorzata AZS AWF Katowice

Mężczyźni

1. Wolak Tomasz KS Ski Test Kraków 2. Ligocki Michał AZS AWF Katowice 3. Sąsiadek Marek AZS AWF Katowice

Mistrzostwa odbyły się w snowparku na zakopiańskiej Gubałówce między 24 a 26 lutego.