Winter X Games: zimowe igrzyska ekstremalne w Europie

Ponad 150 zawodników z całej Europy, emocjonująca rywalizacja w ośmiu dyscyplinach, trzy dni widowiskowych zmagań, jedyne zawody zimowe X Games rozgrywane poza granicami USA. Tak zapowiadają się Winter X Games Europe. Impreza odbędzie się między 14 a 16 marca w Tignes we Francji.

Dołącz do nas na Facebooku

Zawodnicy

Winter X Games Europe to europejska edycja Zimowych Igrzysk Sportów Ekstremalnych. Imprezę wspiera Burn. O tytuł mistrza walczyć będzie czołówka riderów. Na starcie zobaczymy takich zawodników jak: Kevin Rolland, trzykrotny medalista Winter X Games, Andreas H?tveit, również zdobywca trzech medali Winter X Games, czy Russ Henshaw, ubiegłoroczny srebrny medalista Winter X Games w slopestyle'u.

Wśród kobiet na starcie pojawią się m.in. Anna Segal, ubiegloroczna mistrzyni śwaita w slopestyle'u, zdobywczyni brązowego medalu slopestyle w tegorocznych Winter X Games w Aspen. W zawodach zobaczymy także Kayę Turski, ubiegłoroczną wicemistrzynię świata w slopestyle'u, dwukrotną mistrzynię Winter X Games także w slopestyle'u, w 2011 i 2012 roku.

Zobacz film z tegorocznych X Games w Aspen!

Konkurencje

Podczas winter X Games zawodnicy rywalizować będą w konkurencjach, zarówno narciarskich, jak i snowboardowych. Skier X, freestyle, slopestyle, half-pipe, czyli wyścigi skicross, skoki, rotacje, spektakularne tirki. Białe szaleństwo pełne adrenaliny.

Historia

X Games to jedne z najpopularniejszych zawodów sportów ekstremalnych. Odbywają się zarówno latem, jak i zimą. Zawody letnie po raz pierwszy zorganizowano w 1995 roku w Vermont w USA. Natomiast pierwsza seria zimowa odbyła się dwa lata później w Kaliforni. Impreza zgromadziła wówczas około 38 tys. widzów.

Od 2002 roku amerykańska seria Winter X Games jest organizowana w Aspen w Kolorado. W Europie zawody po raz pierwszy zorganizowano w 2010 roku we francuskim mieście Tinges. W tym sezonie Winter X Games ponownie odbędzie się we Francji. Najlepsi riderzy o mistrzowski tytuł zawalczą już między 14 a 16 marca.

Więcej informacji o zawodach można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy.