Burn in Snow: ekstremalny big air i muzyczne show

Najlepsi freestyle'owcy, widowiskowe ewolucje big air, pierwsza w Polsce impreza o statucie 3 gwiazdek rankingu Ticekt To Ride! To właśnie Burn in Snow! Już między 10 a 11 lutego w Szczyrku!

Dołącz do nas na Facebooku

Najlepsi na starcie

Wśród zawodników, którzy wystartują 11 lutego w zawodach big air organizowanych w ramach imprezy Burn in Snow znaleźli się m.in.: Kuba Dytkowski, Jakub Honcz, Piotr Janosz, Marek Sąsiadek i Kuba Skrzypkowski. Swój start potwierdzili oczywiście członkowie teamu Burn: Michał Ligocki, Wojciech Pająk i Tomek Wolak. Obok nich na najeździe na specjalnie przygotowaną skocznię pojawią się także David Liptay z Węgier i Matej Matys ze Słowacji. W czasie zawodów swoje umiejętności zaprezentują też specjaliści od narciarskiego freestyle'u. Wśród zawodników, którzy potwierdzili swoją obecność znaleźli się najlepsi polscy freeskierzy m.in.: Staszek Karpiel-Bułecka, Szczepan Karpiel-Bułecka, Jan Krzysztof, Sebastian Litner, Marcin Pośpiech, Bartek Sibiga, Piotr Wojarski, Martin Horak i Robin Holub.

Dołączy do nich 8 zdobywców dzikich kart, którzy o swoją szansę na start w finale Burn in Snow walczyć będą w czasie sesji kwalifikacyjnej w piątek 10 lutego. Ostateczną listę 20 snowboardzistów i 20 narciarzy, którzy wezmą udział w kwalifikacjach organizator ogłosi 6 lutego. Szczegółowe informacje o kwalifikacjach znajdziesz TUTAJ.

Ticket To Ride, trzy gwiazdki w Polsce

Burn in Snow będzie pierwszą w historii polską imprezą o statusie 3 gwiazdek cyklu Ticket To Ride. Zorganizowany po raz pierwszy w 2002 roku cykl zawodów snowboardowych, którego twórcą jest legenda snowboardingu Terje Haakonsen to obecnie 112 imprez na całym świecie. Na podstawie wyników tych imprez prowadzony jest ranking TTR, w którym sklasyfikowanych jest 3500 zawodników. Startujący w zawodach snowboardziści zdobywają punkty w zależności od klasy eventu - skala od 1 do 6 gwiazdek. Rywalizacja w zawodach z cyklu TTR daje szansę zdobycia tytułu najlepszego snowboardzisty na świecie

Zawody Burn in Snow włączone zostały także do międzynarodowego narciarskiego cyklu AFP. W sezonie 2011/2012 w kalendarzu AFP znalazło się kilkadziesiąt imprez organizowanych na całym świecie. Startując w zawodach z cyklu AFP zawodnicy zdobywają określoną liczbę punktów uzależnioną od klasy wydarzenia - Bronze, Silver, Gold, Platinium. Start w zawodach AFP daje im szansę w walce o tytuł najlepszego narciarza na świecie. Burn in Snow jest jedną z dwóch polskich imprez wpisanych do kalendarza AFP. Święto muzyki

Burn in Snow to nie tylko sportowe zawody, to także jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych początku 2012 roku. Już w piątek 10 lutego do Szczyrku powinni wybrać się wielbiciele dobrej muzyki. Na Before Party zagra zespół KAMP! znany z Burn Selector Festival. Brzmienie elektronicznego trio z Łodzi często opisywane jest jako melodyjny synth-pop z wpływami nowej fali lat 80-tych, francuskiego house'u czy chill-wave'u. O gorącą atmosferę zadbają także DJ'e: Supra1, I Say Mikey, Kovvalsky i Kosakot.

Sobotni finał zmagań narciarzy i snowboadzistów poprzedzi energetyzujący koncert zespołu Future Folk łączącego klubową elektronikę z muzyką góralską. Z kolei o 21.00 na scenie pojawi się Uffie, czyli niegrzeczna lolitka muzyki electro, która wraz innymi gwizdami wytwórni Ed Banger podbiła kilka lat temu scenę klubową. Ma na koncie takie hity jak "Pop The Glock" czy "ADD SUV" z gościnnym udziałem Pharella Williamsa.

Rozpoczynającym się o 23.00 Afterparty zawładną DJ'e Alexis Taylor & Felix Martin z Hot Chip, czyli jednego z najważniejszych zespołów, jakie w ostatniej dekadzie pojawiły się w świecie ambitnej muzyki popularnej. Twórczość muzyków nominowanych w ostatnich latach do nagród Grammy i Mercury Prize łączy fanów niezależnego rocka i muzyki klubowej. Ich zeszłoroczny występ został uznany za jeden z najlepszych na festiwalu Open'er. Na imprezie zagrają także Artur8 i Boy Division.

Dodatkową atrakcją będą także testy sprzętu snowboardowego oraz konkursy dla publiczności.

Program imprezy

Piątek 10.02.2012

BIG AIR 17.00 - 19.00 - trening i eliminacje

MAŁA SCENA 20.00 - 22.00 - dj I SAY MIKEY 22.00 - 23.00 - KAMP!! 23.00 - 24.00 - HUNGRY HUNGRY MODELS 00.00 - 01.00 - KOSAKOT 01.00 - 02.00 - KOVVALSKY

Sobota 11.02.2012

10.00 - 18.00 - DARMOWE TESTY SPRZĘTU SNOWBOARD i SKI

BIG AIR 16.30 - 18.30 - TRENING 19.00 - 21.00 - ZAWODY

DUŻA SCENA 21.00 - 22.00 - UFFIE koncert

MAŁA SCENA 22.00 - 04.00 - AFTERPARTY z HOT CHIP / ARTUR8 / BOY DIVISION Niedziela 12.02.2012

10.00 - 16.00 - DEMO TOWN SPRZĘTU SNOWBOARD i SKI 10.00 - 16.00 - SNOWPARK re'BURN CHILL

Burn in Snow to wydarzenie, którego nie można przegapić! Widowiskowe zawody mistrzów i koncerty międzynarodowych gwiazd muzyki! Zapraszamy do Szczyrku już między 10 a 11 lutego!

O imprezie możesz przeczytać TUTAJ . Szczegóły także na oficjalnej stronie zawodów.