Burn in Snow: dołącz do najlepszych

Trwa właśnie rejestracja do startu w Burn in Snow, największej zimowej imprezie tego sezonu! Uwielbiasz skoki na snowboardzie i freeskiingowe ewolucje! Wystartuj w zawodach! Sesja kwalifikacyjna już w piątek 10 lutego!

Dołącz do nas na Facebooku

By wziąć udział w eliminacjach wystarczy zgłosić się na oficjalnej stronie Burn in Snow. Ostateczną listę 20 snowboardzistów i 20 narciarzy, którzy wezmą udział w kwalifikacjach organizator ogłosi 6 lutego.

W piątkowych eliminacjach wyłonionych zostanie 4 snowboardzistów i 4 narciarzy, którzy zmierzą się w finale Burun in Snow 11 lutego w Szczyrku.

Będzie to pierwsza w historii polskiego snowboardu impreza o statusie 3 gwiazdek rankingu Ticket To Ride. Do udziału w zawodach zaproszona została czołówka polskich snowboardzistów i narciarzy.

Na specjalnie przygotowanej skoczni najlepsi polscy snowboardziści i goście z całej Europy rywalizować będą w widowiskowych zawodach big air.  Dla startujących oznacza to możliwość zdobywania punktów w rywalizacji o tytuł najlepszego snowboardzisty na świecie, a dla publiczności jest gwarancją rywalizacji sportowej na najwyższym poziomie.

Skocznie przygotowuje Beskidzkie Stowarzyszenie Snowboardu z Wojtkiem Pająkiem i Jakubem Honczem na czele. Planowana konstrukcja ma mieć 15 metrów płaskiego, 50 metrowy najazd i szerokie, długie lądowanie na naturalnym spadzie, przy dolnej stacji kolejki.

Burn in Snow będzie także jednym z najciekawszych wydarzeń muzycznych początku 2012 roku. Zgromadzoną publiczność rozgrzeją koncerty Hot Chip, Uffie, KAMP! i Future Folk.

- Miejsce, w którym odbędą się zawody pozwala na zbudowanie naprawdę dużej i dobrej skoczni więc na pewno będzie na co popatrzeć. Dodając do tego lineup koncertowy spodziewam się naprawdę dobrej imprezy - mówi Michał Ligocki, jeden z czołowych polskich zawodników, który wraz z Wojtkiem Pająkiem i Tomkiem Wolakiem tworzy polski team snowboardowy Burn.

Wywiadu z Michałem Ligockim możesz posłuchać TUTAJ.

Więcej informacji o imprezie znajdziesz TUTAJ lub na oficjalnej stronie zawodów!