Ulrik Badertscher wygrywa Oakley Shaun White Air&Style w Pekinie

Ekstremalne zmagania snowboardowe, widowiskowe tirki, spektakularne ewolucje! To zawody Oakley Shaun White Air&Style Beijing, których zwycięzcą został Ulrik Badertscher, pochodzący z Norwegii zawodnik europejskiego teamu Burn.

Dołącz do nas na Facebooku

Wyprzedzając swoich dwóch rodaków, Torsteina Horgmo oraz teamowego kolegę Stale'a Sandbecha, Ulrik Badertscher otrzymał główną nagrodę The Coveted Air & Style Ring of Glory oraz 1,000 punktów w rankingu TTR World. Ulrik pokonał typowanych na zwycięzców Sebastiena Toutanta (CAN) oraz Seppe Smitsa (BEL). Mimo, iż Seppe miał najlepszy wynik w rundzie pierwszej, w drugiej w żadnej z trzech dozwolonych prób nie udało mu się wylądować. Natomiast, zaprezentowany przez Seba 1260 double cork nie wystarczył, aby pokonać double backside rodeo Ulrika, za które otrzymał najwyższą punktację w rundzie drugiej oraz nagrodę za najlepszy trick.

Nowym liderem w rankingu TTR World Snowboard Tour został Stale Sandbech, a 12. pozycja z Pekinu Roopa Tonteria pozwala mu utrzymać się na pozycji lidera w rankingu Big Air. Ulrik Badertscher, dzięki wygranej w Pekinie, przesunął się na pozycję 5. zarówno w TTR Big Air Tour Ranking, jak również w TTR Overall Ranking.

 

Awans młodego snowboardzisty w rankingu TTR jest bardzo znaczący. Utworzony w 2002 roku TTR jest projektem stworzonym przez snowboardzistów dla snowboardzistów, a jego celem jest promowanie i wspieranie kultury snowboardowej na całym świecie. Dzisiaj jest on obecny w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Główną wygraną w zawodach jest tytuł Championa Ticket to Ride World Snowboard Tour, zawodnicy biorą udział w ośmioetapowych zawodach w każdym z nich zdobywając punkty. Zwycięzcą zostaje zawodnik z największą liczbą punktów po ośmiu edycjach. Zwycięstwo w TTR to wielki prestiż - wśród zwycięzców poprzednich edycji znaleźli się między innymi Terje Haakonsen oraz Shaun White.

Zawody odbywały się w sobotę 3 grudnia na stadionie Olympic Bird's Nest w Pekinie. Do zakończenia tegorocznego TTR Big Air Tour pozostały jeszcze 3 etapy. Pierwszy The Relentless Big Air rozegrany zostanie w Sztudgardzie między 16 a 17 grudnia 2011 roku, kolejny między 2 a 8 stycznia 2012 roku przeniesie się do Davos na O'Neill Evolution. Ostatnim etapem będą odbywające się od 1994 roku jedne z największych zawodów snowboardowych na świecie Billabong Air & Style, w Innsbruku, wspierane przez marką Burn.

Więcej informacji na oficjalnej stronie zawodów!