SNOW EXPO 2016 na Stadionie Narodowym w Warszawie

W dniach 22-23 października 2016 roku na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie oprócz prezentacji zimowej, turystycznej Europy będzie można zobaczyć najnowszy sprzęt narciarski i snowboardowy, a nawet spróbować sportów zimowych.

Wg. badań CBOS ponad 66% Polaków deklaruje, że w ciągu ostatniego roku uprawiało sport. 11% z nich deklaruje zamiłowanie do sportów zimowych. To ponad 4 miliony osób! Co trzeci Polak twierdzi, że umie jeździć na nartach. W samej Warszawie żyje ponad 200 tysięcy aktywnych zimą mieszkańców, gotowych ponosić wydatki na swoje pasje w imię przyjemności. Dotychczas nie powstała dla nich żadna impreza masowa pozwalająca na kompleksowe rozpoznanie rynku turystyki i sportów zimowych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku oraz własnym pasjom Arkadiusz Walus organizuje wydarzenie, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Nie tylko dla narciarzy.

22-23 października 2016 roku na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie oprócz prezentacji zimowej, turystycznej Europy będzie można zobaczyć najnowszy sprzęt narciarski i snowboardowy, a nawet spróbować sportów zimowych. Tak, to nie jest pomyłka. Zainstalujemy prawdziwy symulator narciarski ! Odbędzie się także polska premiera i wielokrotna prezentacja filmu "Streif - One Hell of a Ride". Nie zabraknie również wykładów prowadzonych przez profesjonalistów, ale dla amatorów. Jak wybrać sprzęt, jak dopasować buty, jak przygotować się do sezonu zimowego, aby nie wrócić z kontuzją. Odbędą się spotkania ze sportowcami.

Andrzej Bargiel, Adam Bielecki, Marcin Szafrański .

fot. Snow Expo

Dwukrotnie odbędzie się prowadzone przez dziennikarzy CANAL+ spotkanie z ANDRZEJEM BARGIELEM - skialpinistą, który pobił rekord świata zdobywając Śnieżną Panterę oraz spotkanie z ADAMEM BIELECKIM - himalaistą. O jego wyprawach na ośmiotysięczniki rozmawiać z nim będzie Dominik Szczepański, autor książki o wyprawie na Nanga Parbat. MARCIN SZAFRAŃSKI - dwukrotny olimpijczyk, komentator narciarskiego Pucharu Świata w telewizji Eurosport, przedstawi ideologię i praktykę indywidualnego dopasowania butów narciarskich Będzie można zobaczyć jak wygląda takie działanie "na żywo" oraz wymienić się własnymi doświadczeniami, czy uzyskać profesjonalną poradę. Ale na tym nie koniec. Swoje prelekcje i pokazy w tym zakresie przedstawią również kolejni eksperci z "najwyższej półki". Tomasz Kurdziel (Snow&More NTN), Michał Małecki (Ski Fanatic), Krzysztof Ślęzak (Dalbello) i Maksymilian Śpiewak (Sidas).

Misją wydarzenia SNOW EXPO jest pokazanie Polakom, że sezon zimowy zaczyna się już w październiku. Że sporty zimowe można uprawiać nie tylko podczas świąt, czy ferii. Że są miejsca w Europie i Polsce, gdzie znacznie taniej niż w szczytach sezonu można zażywać rozkoszy uprawiania zimowych atrakcji. I że na narty, snowboard, czy łyżwy można wyjechać kilka razy w sezonie. Odwiedzając strefę BIZNES i VIP Stadionu Narodowego podróżować będziemy po zimowej Europie. Bez winietek i pieszo. Poznamy kulturę każdego kraju, zimowe kurorty hotele i stacje narciarskie. Skosztujemy smakołyków regionalnych, wypróbujemy (!) sprzęt produkowany w poszczególnych krajach, a nawet samochody z napędem quattro.

Nie zabraknie również drobnych akcesoriów, które będzie można kupić na miejscu.

STREFA DZIECI Akademii Kusznierwicza

Przygotowano również atrakcje dla najmłodszych. Akademia Kusznierewicza zorganizuje podczas SNOW EXPO 2016 specjalną STREFĘ DZIECI, pełną atrakcji dla najmłodszych i młodzieży. Zabawom, konkursom i. polowaniom na autografy sportowców nie będzie końca.

Mateusz Kusznierewicz - dwukrotny medalista olimpijski, dwukrotny indywidualny mistrz świata w klasie Finn oraz mistrz świata w klasie Star, pięciokrotny indywidualny mistrz Europy, wielokrotny zdobywca mistrzostw Polski będzie z nami osobiście na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Spotkajmy się na Narodowym!