"Na Fali. Ballada o Olku Dobie" - film o Aleksandrze Dobie. Można pomóc!

Powstaje film o kajakarzu, podróżniku roku National Geographic, Aleksandrze Dobie. Filmowcy proszą o wsparcie.

"Na Fali. Ballada o Olku Dobie" - wesprzyj produkcję >>

Poniżej dokładne informacje o filmie i prośba o pomoc.

Więcej informacji na FB filmu >>

 

Spotkanie

Pomysł na nasz film zrodził się w 2015 roku na Festiwalu Miejsc i Podróży " Włóczykij". Z racji tego, że każdy z nas jest niedoszłym odkrywcą spotkanie z Olkiem Dobą- człowiekiem, który jako pierwszy przepłynął kajakiem Atlantyk wyzwoliło w nas podróżniczy pierwiastek. Postanowiliśmy wyruszyć z nim na filmową wyprawę w nieznane, do udziału w której zapraszamy teraz i Was!

Z miłości do życia?

Czy można ryzykować życie z miłości do życia? Czy samotna wyprawa jest oznaką odwagi czy szaleństwa? Nasz film "Na Fali. Ballada o Olku Dobie" przedstawia sylwetkę Aleksandra Doby, kajakarza, odkrywcy, Podróżnika Roku 2015 magazynu "National Geographic". Człowieka, który przepłynął z kontynentu na kontynent wyłącznie (czy na pewno?) dzięki sile własnych mięśni.

Ciekawy przypadek Olka Doby

Czas dla Olka płynie jak dla tytułowego bohatera filmu "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"- tj. odwrotnie. Olek w wieku 64 lat zakończył pierwszą wyprawę transatlantycką. Po niecałych 3 latach zdecydował się na kolejną i znowu wygrał pojedynek z Posejdonem!

Wyobrażacie sobie to? Wiosło kontra trójząb!

Z kamerą na dziobie

Postanowiliśmy sportretować Olka zarówno w jego naturalnym środowisku jak i na lądzie. Postanowiliśmy towarzyszyć mu w przygotowaniach do trzeciej wyprawy przez Atlantyk. Jak do tego pomysłu odnoszą się jego najbliżsi? Co na to żona i dzieci? Czy to już rutyna? Czy w takim przypadku istnieje jeszcze kategoria strachu? Dzięki ich otwartości zdołaliśmy się sporo dowiedzieć- na pozór spokojne życie w Policach, z podróżnikiem u boku, jest (jak się okazuje) zawsze życiem na krawędzi.

Nasza filmowa opowieść utrzymana jest w konwencji kina drogi- w końcu nasz bohater nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu :) Transport kajaka "Olo" z jednego końca Polski na drugi jest pretekstem do rozpoczęcia akcji. Podczas podróży, w scenerii pełnych uroku krajobrazów Polski Olek snuje opowieści o oceanie, opowiada anegdoty. Ale, ale.. Co na to eksperci z dziedziny fizjologii i psychologii sportu? Chyba mają odmienne zdanie :)

Co udało się już zrealizować?

Zrealizowaliśmy ponad 90% zdjęć. Głównie za własne środki. Kręciliśmy na ziemi, wodzie i w powietrzu. Ekipa filmowa liczy 14 osób i do dnia dzisiejszego spędziliśmy na planie ponad 30 dni. W tym filmowym szaleństwie towarzyszył nam nie tylko główny bohater, ale także jego bliscy, znajomi i przyjaciele. Wchodząc tak głęboko w życie Olka sami poczuliśmy się jak jego rodzina. Dlatego nie wyobrażaliśmy sobie, żeby na starcie w Nowym Jorku mogło nas zabraknąć. Ostatnie środki przeznaczyliśmy na rejestracje startu trzeciej wyprawy Olka, która w bolesny sposób stała się dla naszego bohatera wyjątkowa.

Co musimy jeszcze zrobić i na co zbieramy?

Aktualnie jesteśmy na etapie postprodukcji filmu. Dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie zmontować i udźwiękowić nasz dokument. Jesteśmy już blisko mety, dołączcie się do akcji i pomóżcie dokończyć " Balladę o Olku Dobie"!

Jeśli zbierzemy 35.000 zł - skończymy ostatnie zdjęcia , wykonamy montaż offline, opłacimy prawa do muzyki i wykonamy sekwencje animacji. Jeśli zbierzemy kolejne 20.000 zł - będziemy mogli sfinansować postprodukcję obrazu. Powiększając tę kwotę o 15.000 zł - zostanie zrealizowana postprodukcja dźwięku .

Jeśli jesteś zainteresowany aby zostać Koproducentem filmu bądź chciałbyś obiąć Mecenat nad filmem prosimy o kontakt indywidualny pod tel. +48 796 600 760 lub na adres email: wojtek@emmaproduction.pl

Twórcy

Marcin Macuk - producent Muzyk, producent muzyczny i filmowy, członek zespołu HEY i Pogodno, zodiakalny baran, z zamiłowania kinoman. Lubi podróże, wszelkie odmiany curry, pomarańczowy kolor oraz artystyczne wyzwania. Jest ojcem 11 letniego Franciszka ;)

Krzysztof Paweł Bogocz - Reżyser

Reżyser, scenarzysta, zapaleniec. Zrealizował ponad 200 klipów i około 50 filmów reklamowych.

Współpracował m.in z zespołami Dżem, Pudelsi, SBB, Ziyo, Lechem Janerką, Homo Twist, IRA, Izrael, Pogodno, Akurat, Negatyw, BIG CYC, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem, Maciejem Maleńczukiem. Jego scenariusz zrealizowała grupa R.E.M ("Bad Day"), jest twórcą wideoklipu Maxa Cavalery (Sepultura, Soulfly) "For the Little Mouses".

Nagrodzony statuetką "Fryderyk" w kategorii Teledysk Roku, oraz statuetką prestiżowego Yach Film Festiwal. Prywatnie ojciec dwojga nastolatków.

Tomasz Woźniczka - Autor zdjęć

Operator filmowy Urodzony w 1979 roku w Siemianowicach Śląskich. Absolwent Realizacji Obrazu Filmowego na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 1999-2004 student etnologii na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Autor zdjęć do filmów krótkometrażowych, dokumentów i reklam. W 2014 roku zrealizował zdjęcia do pełnometrażowego filmu fabularnego pt. "Wołanie" w reżyserii Marcina Dudziaka.

Ekipa

Paweł Sroka - Koproducent, Operator Obrazu, Montażysta, Tłumacz - Człowiek Orkiestra.

Michał Żuberek - Operator Obrazu i fotograf, miłośnik VW Transporter T3.

Marta Kosiorowska - Operator Dźwięku z zamiłowania pianistka, malarka i podróżnik .Ulubione motto zasłyszane od Olka: "W życiu trzeba mieć cel, ale ambitny cel. Tylko ambitny cel ma sens i przynosi satysfakcję."

Adam Barwiński - Redaktor i dokumentalista, twierdzi że jeśli Olek coś postanowi to po prostu to zrobi.

Pogodno - w filmie wykorzystano piosenki zespołu

Zespół założony w 1996 r w Szczecinie (Pogodno to jedna z najpiękniejszych dzielnic Szczecina).

Twórczość zespołu jest świetnym przykładem tego, że muzyka alternatywna może być przystępna i nie grozi to kompromisem artystycznym. Chwytające za uszy i serce piosenki, zaskakują melodyjnością przy jednoczesnym pierwiastku eksperymentalnym któremu towarzyszy post rockowa energia. Aktualnie grupa to kwartet - Szymkiewicz/Macuk/Kozłowski/Pfeif.

Dyskografia :

"Pogodno" (2000 ), "Sejtenik miuzik & romantik loff" ( 2001), "Pogodno gra Fohmanna - Hajle Silesia" ( 2002), "Tequila" ( 2003), " Pielgrzymka psów" (2004), " Całe życie z wariatami" (2006), "Operafolia" (2007), " Wasza Wspaniałość" (2010), " Plemnik" (2011).

Przeczytaj o wyprawie Aleksandra Doby przez Atlantyk w książce "Na oceanie nie ma ciszy" >>