Everest. Na pewną śmierć [ZAPOWIEDŹ KSIĄŻKI]

Prawdziwa historia Becka Weathersa, uczestnika najtragiczniejszej wyprawy na Mount Everest i bohatera niezwykłego filmu ?Everest?

Dziesiątego maja 1996 roku, w Strefie Śmierci na Mount Everest, w straszliwej burzy śnieżnej zaginęło dziewięć osób. Następnego dnia jedna z nich dostała szansę na drugie życie.  Był to Beck Weathers. Kiedy ratownicy dotarli do niego, uznali, że umiera i zostawili go bez pomocy.

12 godzin później, ślepy, bez rękawic, okryty lodem, dotarł jednak do obozu. Przeżył mimo ciężkich odmrożeń obu dłoni i utraty nosa. Jego książka to wstrząsający pamiętnik ocalałego uczestnika najtragiczniejszej wyprawy na Mount Everest. To także poruszająca opowieść o tym, do czego może być zdolny człowiek kiedy dostaje od życia drugą szansę oraz o nieprawdopodobnej sile miłości i rodziny.

Beck Weathers jest bohaterem niezwykłego dramatu katastroficznego "Everest" (reż. Baltasar Kormákur), który 18 września wchodzi do kin. Odtwórcą jego roli jest Josh Brolin. W filmie zobaczymy także m.in. Jake'a Gyllenhaala, Keirę Knightley, Jasona Clarke'a i Emily Watson.

Zwiastun filmu:

http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1-36330

Gdybyście wiedzieli, że za godzinę umrzecie, o czym byście myśleli? Co zaprzątałoby was w tych ostatnich chwilach? Nic dziwnego, że widziałem wtedy przed sobą moją żonę, Peach, i dwoje moich dzieci. Oczami wyobraźni widziałem ich tak wyraźnie, jakby naprawdę stali tuż obok mnie. ( ) Jakaś siła we mnie w ostatniej chwili odrzuciła śmierć i prowadziła mnie, ślepego i ledwie trzymającego się na nogach, byłem prawdziwym żywym trupem - do obozu i do nowego życia.

fragment książki

O AUTORZE:

Dr Beck Weathers - uznany lekarz patolog, himalaista, od wielu lat jest profesjonalnym mówcą inspirującym ludzi na całym świecie swoją wstrząsającą opowieścią o przetrwaniu mimo wszystko.

FESTIWAL 11. SPOTKANIA Z FILMEM GÓRSKIM W ZAKOPANEM

Pierwszy publiczny pokaz filmu "Everest" odbędzie się podczas festiwalu 11. Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem, w niedzielę 6 września o godz. 18.00 w Kinie Sokół.Przed pokazem odbędzie się prezentacja książki "Everest. Na pewną śmierć".Podczas całego festiwalu książka będzie dostępna w przedpremierowej sprzedaży w promocyjnej cenie.P

Program festiwalu: http://www.spotkania.zakopane.pl/program/142/program-11-spotkan-z-filmem-gorskim