V Festiwal Górski Wondół Challenge - tłumy na spotkaniu z podróżnikami

W miniony weekend, w Szczyrku odbył się V Festiwal Górski Wondół Challenge. Impreza wróciła po roku przerwy z nową mocą. I tak jak wcześniej - Orle Gniazdo w Szczyrku było wypełnione po brzegi.

Pierwszy dzień festiwalu otwarł pokaz ratownictwa z udziałem śmigłowca, po którym odbył się Winter Run Bieg pod Górę. Miłośników aktywności przyciągnął duży panel freeride/freeskiing, który gościł najbardziej utytułowanych zawodników w tej dziedzinie. Oprócz tradycyjnych festiwalowych atrakcji takich jak pokazy filmów (w tym z Banff Mountain Film Festival) czy wystaw fotografii, w trakcie V Festiwalu Górskiego Wondół Challenge, odbyły się szkolenia z pierwszej pomocy oraz zakresu bezpieczeństwa, które organizowane były przez Zespół Ratunkowy PCPM we współpracy z GOPR.

Tłumy odwiedziły również festiwalowy kiermasz, w tym stoisko z jabłkami, które organizatorzy rozdawali chętnym gościom. Niespodzianką dla widzów był pokaz outdoorowej bielizny termoaktywnej, w pokazie wzięła udział także prowadząca, Mrs World 2014 Joanna Sendecka.

Jednak gwoździem programu były prelekcje, wystąpili: mistrzyni w wspinaczce sportowej Kinga Ociepka-Grzegulska, biegaczka Agnieszka Korpal, himalaista i wspinacz Janusz Gołąb, himalaiści Jacek Berbeka i Jacek Jawień oraz Martyna Wojciechowska i Alekasnder Doba. Podczas prelekcji tych ostatnich sala prelekcyjna pękała w szwach, a kolejka po autografy i wspólne zdjęcia stała do późnych godzin nocnych.

Jak zwykle dopisała publiczność, zainteresowanie było tak duże, że organizatorzy wysprzedali wszystkie bilety.