Premiera nowego wydania książki Jerzego Kukuczki i Tomasza Malanowskiego pt. "Na szczytach świata"

''Na szczytach świata'' to zapis wysokogórskich wspomnień najwybitniejszego polskiego himalaisty XX wieku - Jerzego Kukuczki. Wywiad rzeka przeprowadzony i opracowany przez Tomasza Malanowskiego.

Książka to szczera i otwarta rozmowa na wiele górskich tematów. O trudnych początkach - korzeniach późniejszych himalajskich sukcesów. O walce z samym sobą i drogach na czternaście najwyższych szczytów świata. O doborze partnera wspinaczkowego. O śmierci i przyjaźni. O wyborze - pomóc i narazić siebie czy ratować własne życie. O skomplikowanych, paradoksalnych w dobie polskiego komunizmu, przygotowaniach do wypraw, rozpoczynających się niejednokrotnie od malowania kominów. I o wielu, wielu bliskich sercu Jerzego Kukuczki sprawach. W prosty, odarty z górskiej martyrologii, szczery sposób, ubrany w swobodny dialog.

Premiera nowego wydania książki Jerzego Kukuczki i Tomasza Malanowskiego pt. "Na szczytach świata" odbędzie się 29.10. 2013 r. o godzinie 18 w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

Poniżej zaproszenie.

Fundacja Wielki Człowiek oraz Biblioteka Śląska zapraszają na premierę książki Jerzego Kukuczki i Tomasza Malanowskiego pt. "Na szczytach świata"

W programie:

- spotkanie z autorem Tomaszem Malanowskim,

- spotkanie z żoną himalaisty Cecylią Kukuczką,

- projekcja filmu "Lhotse - rozgrywka pokerowa",

- wernisaż wystawy pt. "Na szczytach świata".

czas: 29.10.2013 r., godz. 18.00

miejsce: Biblioteka Śląska, sala Parnassos, pl. Rady Europy 1,  Katowice