Snowboard. Jak przygotować się do sezonu zimowego?

Zima już za pasem i przed nami najcięższy okres jesiennego oczekiwania na pierwszy śnieg. Jest to też najlepszy moment aby poważnie pomyśleć o nadchodzącym sezonie zimowym i prawidłowo się do niego przygotować.

Z pomocą przychodzi nam para austriackich snowboardzistów - Mitch Toelderer i Bibi Toelderer - Pekarek prezentując bardzo ciekawe i funkcjonalne ćwiczenia pomagające w osiągnięciu szczytowej formy zarówno narciarzom jak i snowboardzistom.

Program treningowy podzielony jest na 3 części, każda zawiera 4 ćwiczenia wpływające na poprawienie masy mięśniowej nóg i korpusu oraz na poprawę koordynacji.

Każdą sesję wykonuje się w cyklach 60 sekund ćwiczenia/20 sekund odpoczynku, 3 - 4 powtórki. Są to bardzo proste, jednak niezwykle skuteczne ćwiczenia, które można wykonywać w domu bez konieczności zakupowania specjalnego sprzętu i poświęcania ogromnej ilości czasu.

Do pierwszych szusów zostało jeszcze kilka tygodni i jest to czas, który pozwoli nabrać formy i uniknąć zbędnych kontuzji. Zapraszamy więc do treningu 2 razy w tygodniu i czekamy na was w górach!

 
 
 

Więcej na

roninsnowboards

.