PRL: West Side Competition - wielkie loty!

Zawody West Side Comp odbyły się w ubiegły weekend, 17.09.2011 w skateparku Wyspa w Poznaniu. Zawody były kolejną eliminacją mistrzostw polski. Do rywalizacji  stanęli amatorzy i profesjonaliści.

Na zawodach pojawili się najlepsi zawodnicy z Polski. W imprezie wzięło udział ponad 60 zawodników na rolkach. Rolkarze walczyli w czterech kategoriach: Girls, Junior, Senior oraz Masters. Najbardziej obleganą kategorią była kategoria Junior, co bardzo cieszy, bo widać, że rolkarstwo w stylu agresywnym rozwija się i przyciąga coraz więcej młodych ludzi. Eliminacje zostały przeprowadzone w formule Jam, czyli równoczesnych przyjazdów kilku zawodników. Finały natomiast rozstrzygnięto na podstawie indywidualnych przejazdów. Startujący dawali z siebie wszystko, co mogli, aby zaimponować sędziom! Można było zobaczyć wysokie skoki, długie grindy i stylowe przejazdy. Ostatecznie wyniki prezentują się następująco:

Masters: 1. Piotrek Combrzyński 2. Łukasz Wolski 3. Krystian Zarzeczny

Senior: 1. Eryk Muszyński 2. Rafał Łatka 3. Michał Łuczak

Junior: 1.Mateusz Piłat 2.Paweł Zalejski 3.Dominik Skowroński

Girls: 1. Grażyna Wratny 2. Natalia Milewczyk 3. Marta Sitkowska

PRL west side competition from rozPOZNANi on Vimeo .

Rewelacyjna atmosfera, spore zainteresowanie publiczności oraz pozytywne opinie zawodników pozwalają ocenić imprezę jako bardzo udaną. Takie imprezy jak ta pozwalają nam zmotywować wszystkich do jeszcze cięższej pracy w celu podnoszenia swojego poziomu jazdy. Polscy zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze i możemy być pewni, że w przyszłości sporty ekstremalne w naszym kraju będzie rozwijało się w dobrym kierunku. Już 15 października Finał rozgrywek ligowych w Warszawie zapraszamy! Relacje foto i video dostępne są na oficjalnej stronie zawodów www.westsidecomp.pl