Wysokie loty i widowiskowe ewolucje w Poznaniu

60 zawodników, imponujące pokazy, wysokie loty i ogromne emocje! To zawody West Side Competition, które 17 września zgromadziły w Poznaniu miłośników jazdy na rolkach.

Zawody były dla rolkarzy okazją do zdobycia punktów w lidze Triada Polish Rolling League. W poznańskim Skate Parku "Wyspa" do rywalizacji stanęli najlepsi polscy zawodnicy.

Rolkarze walczyli w czterech kategoriach: Girls, Junior, Senior oraz Masters. Najliczniej reprezentowana była kategoria juniorów, co świadczy o tym, że rolkarstwo w stylu agresywnym prężnie się rozwija i przyciąga coraz więcej młodych ludzi.

Eliminacje zostały przeprowadzone w formule Jam, polegającej na równoczesnych przejazdach kilku zawodników, z których najlepszy awansuje do kolejnego etapu. Finały natomiast rozstrzygnięto na podstawie indywidualnych przejazdów.

Wysokie skoki, długie grindy i stylowe przejazdy, to niektóre ewolucje jakie można było zobaczyć podczas zawodów.

Ostatecznie wyniki prezentują się następująco:

Masters:

1. Piotrek Combrzyński 2. Łukasz Wolski 3. Krystian Zarzeczny

Senior:

1. Eryk Muszyński 2. Rafał Łatka 3. Michał Łuczak

Junior:

1.Mateusz Piłat 2.Paweł Zalejski 3.Dominik Skowroński

Girls:

1. Grażyna Wratny 2. Natalia Milewczyk 3. Marta Sitkowska

Rewelacyjna atmosfera, spore zainteresowanie publiczności oraz pozytywne opinie zawodników pozwalają ocenić imprezę jako bardzo udaną. Kolejne zawody, finał rozgrywek ligowych już 15 października w Warszawie!

Relacje i zdjęcia dostępne na oficjalnej stronie zawodów.