Karolina Winkowska mistrzynią świata

Po 8 przystankach Pucharu Świata PKRA World Tour reprezentującej Polskę Karolinie Winkowskiej brakowało tylko jednego zwycięstwa do zapewnienia sobie po raz drugi w karierze tytułu mistrzyni świata w kitesurfingu. Losy rywalizacji rozstrzygnąć się miały w czasie dwóch ostatnich przystanków cyklu w Chinach. Gdyby w obydwu imprezach zwyciężyła Hiszpanka Gisela Pulido, tytuł powędrowałby właśnie do niej.

Mimo, że wiele osób spodziewało się w tej sytuacji zaciętej rywalizacji na koniec sezonu kitesurfingowego, chyba nikt nie myślał jak wiele emocji on przyniesie. Przyczyniło się do tego kilka niespodziewanych decyzji organizatorów w czasie pierwszych zawodów w Pingtan. Ostatecznie, wobec orzeczenia zarządu IKA (Internationa Kitesurfing Association) i już w czasie kolejnych zawodów w Hainan, PKRA przyznało pierwsze miejsca w zawodach w Pingtan zarówno Winkowskiej jak i Pulido.

Tym samym Karolina ma na koncie wygrane w sześciu z dziewięciu imprez w tym sezonie (w pozostałych również stawała na podium) i bez względu na wynik trwających jeszcze zmagań zdobędzie w tym roku tytuł mistrzyni świata w kitesurfingowej konkurencji freestyle.

Oficjalna ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 5.11, na zakończenie zawodów w Hainan.