Jedno zwycięstwo dzieli Karolinę Winkowską od tytułu mistrzyni świata

Pomiędzy 24 października a 5 listopada w Chinach rozegrane zostaną ostatnie dwie imprezy PKRA World Tour. Po bardzo dobrym sezonie startów Polka ma duże szanse na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Karolina Winkowska (team burn) to najbardziej utytułowana i najlepsza polska kitesurferka. Aż pięć razy zwyciężała w Pucharze Polski i trzykrotnie zdobyła tytuł mistrzyni Polski. W 2012 r. sięgnęła po mistrzostwo, a w 2013 r. po wicemistrzostwo świata w kitesurfingu. Dobiegający końca sezon z pewnością może zaliczyć do jednego z najlepszych w karierze.

W pierwszych zawodach Pucharu Świata PKRA World Tour w Panamie nie dała szans swoim rywalkom pewnie lądując trudne ewolucje, m.in. pierwsze w historii rywalizacji kobiet "KGB". W rywalizacji w Maroku lepsze były tylko Gisela Pulido i Bruna Kajiya. Polka triumfowała w kolejnych zawodach we Francji i Egipcie, zajęła drugie miejsce na Fuertaventurze, po czym znów była najlepsza w Niemczech i na Tarifie.

W Brazylii nie do końca poradziła sobie z silnym wiatrem i mocno pofalowanym morzem i stanęła na najniższym miejscu podium. Utrzymała co prawda prowadzenie w klasyfikacji generalnej PKRA World Tour z 5900 pkt. przed Pulido z 5700 pkt., ale do tytułu mistrzyni świata wciąż brakuje jej jednego zwycięstwa. Hiszpanka też może stanąć na najwyższym miejscu podium Pucharu Świata, ale musiałaby wygrać obydwa nadchodzące przystanki w Chinach. Losy tytułu mistrzowskiego rozstrzygną się zatem w dniach 24 - 29 października w Pingtan, lub dopiero pomiędzy 31 października a 5 listopada w Haikou.

Winkowska nie ukrywa, że ta sytuacja jest dla niej stresująca, ale świętować będzie bez względu na wynik tegorocznej rywalizacji - "Gisela wciąż ma szanse na tytuł. Ale takie jest życie, w sporcie zwycięzca jest tylko jeden. Nie mogę powiedzieć, że nie denerwuję się przed najbliższymi dwoma startami, ale jednocześnie bardzo ekscytujące jest to, że rywalizacja trwa do samego końca. Jestem ciekawa jej wyniku tak samo jak wszyscy inni. Moja rodzina i przyjaciele wspierają mnie i dzięki nim wiem, że cokolwiek się stanie, będę mogła świętować zakończenie kolejnego świetnego sezonu."

Więcej informacji na tem at Karoliny znaleźć można na stronach: www.karolinawinkowska.com i www.facebook.com/karolinawinkowska

Zawody PKRA World Tour śledzić można na żywo za pośrednictwem strony: http://live.prokitetour.com