MŚ Raceboard: Wójcik zdobył złoto, Frydrychowicz ze srebrem

Maksymilian Wójcik zdobył złoty medal w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata w klasie Raceboard! Wśród weteranów, srebrny krążek wywalczył Paweł Frydrychowicz.

Dołącz do nas na Facebooku

W "generalce", tuż za Wójcikiem, ze srebrnym medalem na drugim miejscu uplasował się Słowak Patrik Pollak. Brązowy krążek i trzecie miejsce na podium wywalczył Daniel Blinnikka z Finlandii. W wyścigach rywalizowało łacznie 46 zawodników z 10 krajów świata. Regaty zostały rozegrane między 12 a 16 czerwca w Yyteri w Finlandii.

Polacy na podium Mistrzostw Świata w RaceboardziePolacy na podium Mistrzostw Świata w Raceboardzie Fot.: Maksymilian Wójcik

- Piątego, ostatniego dnia regat rozegrano tylko jeden wyścig w bardzo słabym wietrze. Niespodzianek jednak nie było, utrzymałem prowadzenie nad rywalami, Patryk Pollak zajął drugą pozycję, 3 miejsce zajął 18-letni Fin, Daniel Blinnikka. Paweł Frydrychowicz, ostatnim wyścigiem podskoczył w klasyfikacji generalnej, zajmując 16 miejsce. W kategorii wiekowej weteran zdobył srebrny medal - informuje Maksymilian Wójcik.