Żeglarskie MŚ w Australii: Awans Myszki, Miarczyński czwarty

Piotr Myszka awansował na 2 pozycję, a Przemysław Miarczyński utrzymuje 4 lokatę w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata klasy RS:X mężczyzn w australijskim Perth! Liderem jest Dorian van Rijsselberghe z Holandii.

W czwartek 15 lipca zostały rozegrane pierwsze wyścigi rundy finałowej regat. Po trzech pojedynkach Michał Majewski jest 17. a Maksymilian Wójcik znajduje się na 29 pozycji w klasyfikacji generalnej.

- Wczoraj do wieczora trwał protest, którego rozpatrywanie nieco się przeciągnęło. Zgodnie z wcześniejszym planem odbyły się trzy wyścigi. Rozegrano je na trasie Leighton zlokalizowanej na północ od portu Freemantle, na której jeszcze niedawno Zośka Klepacka wygrywała swoje wyścigi. Tym razem jednak wiatr wiejący "od lądu" nie ułatwiał zadania zawodnikom. Z reguły przy słonecznej pogodzie około południa, a wiec w czasie gdy rozpoczynają się wyścigi, tworzy się wiatr bryzowy wiejący do lądu z prędkością 15-18kt. Taki układ zapewnia stabilny wiatr. Jednak w momencie kiedy od rana jest duże zachmurzenie bryza nie występuje i zdarza się, że wiatr wieje od lądu i jest bardzo niestabilny w zakresie kierunku i prędkości. Z takim właśnie układem mieliśmy do czynienia przez ostatnie dwa dni.

Piotr zajął wczoraj 6, 2 i 12 miejsce i w rankingu regat przesunął się na 2 miejsce. Traci 6 punktów do prowadzącego Doriana Rijsselberghe z Holandii. Trzeci jest reprezentant Izreala Nimrod Mashiash. Przemek wczoraj finiszował 15,1,8 i zajmuje 4 miejsce w klasyfikacji generalnej tracąc 8 punktów do Nimroda. Michał Majewski jest 17. a Maksymilian Wójcik znajduje się na 29 pozycji w klasyfikacji generalnej.

Protest, o którym wspominamy na początku został złożony miedzy innymi przez Przemka. Chodziło i błędne działanie Komisji Regatowej. Linia mety została ustawiona niezgodnie z diagramem, który zamieszczony jest w Instrukcji Żeglugi. Protest został jednak odrzucony przez Jury.

Regaty powoli zmierzają do finału. Dziś mamy dzień przerwy. Plan na jutro to dwa wyścigi. Po jutrze odbędzie się wyścig medalowy punktowany podwójnie w którym wystartuje pierwsza dziesiątka regat. Te dwa dni mogą jeszcze wiele zmienić dlatego trzeba się skoncentrować i walczyć do końca. To właśnie nasz plan - relacjonuje Team RS:X

Zwycięzców poznamy już w najbliższą niedzielę! Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

Dołącz do nas na Facebooku