Żeglarskie MŚ w Australii: Myszka i Miarczyński liderami

Polscy widnsurferzy liderami w klasyfikacji generalnej Żeglarskich Mistrzostw Świata w Australii. Po pierwszym dniu wyścigów klasy RS:X mężczyzn, Piotr Myszka zajmuje 2 lokatę a Przemysław Miarczyński plasuje się na 4 pozycji. Pierwsze miejsce należy do Nimroda Mashiasha z Izraela.

Wyścigi RS:X mężczyzn rozpoczęły się w poniedziałek 12 grudnia. Polskę reprezentuje czterech zawodników. O złoty krążek walczą Piotr Myszka i Przemysław Miarczyński. Pojedynek o medale toczą także Maks Wójcik i Michał Majewski.

- Zosia, Agata i Maja wyleciały dziś rano do Polski. Rywalizację rozpoczęli mężczyźni. Przemek, Piotr i Maksymilian Wójcik startowali w żółtej grupie, a Michał Majewski w grupie niebieskiej. Wyścigi odbywały się przy wietrze wiejącym z prędkością 14-20kt na jednej z odległych tras regatowych.

W pierwszym wyścigu po pierwszej halsówce Piotr i Przemek żeglowali kolejno na 4 i 5 pozycji. Pod koniec pierwszego okrążenia Piotr żeglując na pełnej prędkości zahaczył statecznikiem o ... rekina młota. Deska zatrzymała się nagle, a Piotr poleciał do przodu i wpadł do wody. Szybko się pozbierał i już na kolejnym okrążeniu prowadził stawkę. Ciężka praca na kursie pełnym i dobre wykorzystanie zmian kierunku wiatru na drugiej halsówce opłacały się i Piotr ukończył wyścig na 1. miejscu. Przemek finiszował 4.

W kolejnym wyścigu to Przemek od początku odskoczył wszystkim i na mecie zameldował się na 1 pozycji. Piotr na pierwszym okrążeniu jechał na 4 pozycji. Po drugiej halsówce był na drugim miejscu, którego nie oddał już do mety. Michał Majewski finioszował dziś 8 i 8, a Maksymilan Wójcik 23 i 21. Regaty prowadzi Nimrod Mashiash z Izraela. Jutro kolejne wyścigi tym razem na trasie center - relacjonuje RS:X Team.

Mistrzostwa potrwają do 18 grudnia. Trzymamy kciuki za naszych medalistów!

Szczegóły na oficjalnej stronie regat.