Mistrzostwa Europy klasy RS:X: cztery złote medale dla Polaków

Polacy triumfowali w żeglarskich Mistrzostwach świata w windsurfingowej klasie RS:X. W bułgarskim Burgas nasi reprezentanci wywalczyli aż cztery złote medale!

W klasyfikacji generalnej seniorów, wśród kobiet najlepsza była Zofia Noceti-Klepacka (YKP Warszawa). Wśród mężczyzn niepokonany okazał się Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk). Na medal spisali się również juniorzy. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła Kamila Smektała (YKP Warszawa), a na drugiej pozycji uplasowała się Agata Bilska (SKŻ ERGO Hestia Sopot). W klasyfikacji generalnej chłopców złoty krążek powędrował do rąk Pawła Tarnowskiego (SKŻ ERGO Hestia Sopot).

Na tegorocznych mistrzostwach, które odbywały się między 12 a 18 września, polska ekipa była jedną z najliczniejszych. W sumie, w kategorii seniorów i juniorów Polskę reprezentowało 36 zawodników i zawodniczek oraz 8 trenerów.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku podczas Mistrzostw Europy rozgrywanych w Sopocie, Zofia Noceti-Klepacka i Piotr Myszka również zdobyli medale. Wówczas wywalczyli brązowe krążki.

Polacy zajmują czołowe lokaty w opublikowanym 27 lipca światowym rankingu ISAF (International Sailing Federation). W klasie RS:X mężczyzn Przemysław Miarczyński zajmuje drugie miejsce, a Piotr Myszka plasuje się na trzeciej pozycji.

Relacje i zdjęcia z tegorocznych mistrzostw dostępne na oficjalnej stronie teamu RS:X.