Puchar Świata w kitesurfingu. Winkowska druga w Fuertaventurze

Karolina Winkowska po raz piąty w tym sezonie stanęła na podium zawodów pucharu świata w kitesurfingu. W Fuertaventurze Polka zajęła drugie miejsce.

Reprezentantka teamu burn zajęła drugie miejsce w zawodach PKRA World Tour rozegranych na hiszpańskiej Fuertaventurze. W poniedziałek była najlepsza w pojedynczej eliminacji, dziś ustąpiła jedynie lokalnej faworytce - Giseli Pulido.

- Na pewno nie jest w tym roku łatwo. Widać, że dziewczyny mocno trenowały całą zimę. Pojawiły się też trzy zawodniczki, które na zmianę sięgają po miejsca na podium - Annabel Van Westerop, Manuela Jungo i Annelous Lammerts. Bruna Kajiya, jest ewidentnie osłabiona po kontuzji, ale to tylko kwestia czasu i myślę, że znowu da nam popalić. Ja staram się pływać równo, bez żadnych odskoków i jak dotychczas ta strategia mi popłaca - podsumowuje pięć pierwszych przystanków pucharu świata w kitesurfingu Winkowska.

Polka utrzymuje prowadzenie w rankingu generalnym cyklu z przewagą 100 punktów nad Pulido. Kolejny raz najlepsze zawodniczki na świecie zmierzą się w czasie zawodów Think Blue, które rozegrane zostaną w dniach 2 - 10 sierpnia 2014 roku w St. Peter-Ording w Niemczech.