Krystian Herba skoczył rowerem po rekord Guinessa

Krystian Herba pokonał rowerem 2040 schodów i 91 pięter Rose Rayhaan by Rotana w Dubaju, najwyższego hotelu na świecie! Dokonując tego wyczynu w czasie 1:13:41, Krystian ustanowił nowy rekord świata!

Dołącz do nas na Facebooku

Rekordowy skok

Na dach hotelu trialowiec wskakiwał w poniedziałek 30 września. - Sportowiec wystartował o godz. 11.00 miejscowego czasu (w Polsce była 8). Najpierw wyskoczył na 23. piętro, zjechał windą techniczną w dół - ani razu przy tym się nie podpierając - i od nowa rozpoczął skakanie, aby zaliczyć jak najwięcej schodów 68-piętrowego drapacza chmur. Krystian pokonał łącznie 91 pięter w czasie: 1:13:41 s i tym samym został nowym rekordzistą świata - relacjonuje team trialowca.

Zdobywca drapaczy chmur

Hotel Rose Rayhaan by Rotana w Dubaju jest siódmym wyskościowcem, na który wdrapał się Krystian Herba. Na rowerze po schodach wskoczył już na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, najwyższy budynek w Polsce (30 pięter, 19 min 15 sek), hotel InterContinental w Warszawie, najwyższy budynek w Polsce pod względem liczby pięter (44 piętra, 26 min 9 sek). Zdobył również najwyższy budynek Austrii, Millennium Tower w Wiedniu (48 pięter, czas 18 min) oraz najwyższy hotel w Europie, Gran Hotel Bali w miejscowości Benidorm w Hiszpanii (52 piętra, czas 19 min, 27 sek.). Natomiast 5 listopada wdrapał się na Messeturm we Frankfurcie, najwyższy pod względem ilości pięter budynek w Europie.

Krystian Herba na rowerze trenuje już od 17 lat. Jest pięciokrotnym medalistą Mistrzostw Polski. Ponad 70 razy stawał na podium zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych. Od kilku lat, skacząc rowerem po schodach, zdobywa najwyższe budynki na świecie.

Więcej o wyczynach Krystiana możesz przeczytać TUTAJ. Szczegóły znajdziesz tez na oficjalnej stronie trialowca.

Partner - materiał

Wybierz swój sprzęt rowerowy